Trwa ładowanie...
dh20ngb

Za darmo: Warsztatowa zima w UFA

Ciekawa propozycja na weekend pod adresem Nowolipki 20
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Warsztatowa zima w UFA
dh20ngb

Na długie zimowe dni – ponieważ fajnie jest razem coś zrobić – UFA proponuje warsztatowy weekend. Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć i posiedzieć w miłej atmosferze, powinniście wpaść w najbliższe piątek, sobotę i niedzielę (25-27.01) na Nowolipki 20.

*PIĄTEK 25.01: SPRAWIEDLIWIE, 17:30 *
Wykład Zbyszka Modrzewskiego „Sprawiedliwy handel” .

Dowiecie się, czym jest Fair Trade, czemu służy idea sprawiedliwego handlu, jak narodził się FT i jak to wygląda obecnie. Gdzie w Polsce i Europie można kupić produkty Fair Trade? W jaki sposób możemy kupować zgodnie z ideą FT, jak żyć w zgodzie z ideą myśl globalnie – działaj lokalnie na przykładzie zakupów?

dh20ngb

SOBOTA 26.01: NAUKOWO I PRAKTYCZNIE

*10:00-15:00 *"Zapisane w prawie - prawo a płeć" – warsztat z Wanią Włodarczyk.

Prawo a płeć – jak prawo kreuje rzeczywistość i czy może pomagać ją zmieniać?
Cel: Poznanie treści, jakie prawo przekazywało/przekazuje, a tym samym – w jaki sposób kreuje rzeczywistość. Poznanie ważnych przepisów, dotyczących sytuacji prawnej kobiet i osób nienormatywnych płciowo.

Szukanie odpowiedzi na pytania: czy prawo może kreować społeczną zmianę? Pomagać w niej?
1. Sytuacja kobiet w prawie staropolskim i w prawie obowiązującym w Polsce pod zaborami (Kodeks Napoleona, kodeks pruski) a prawo współczesne.
2. Tożsamość płciowa i orientacja seksualna w prawie polskim i orzecznictwie europejskiego trybunału praw człowieka.
3. Polski kodeks pracy i tzw. ustawa antydyskryminacyjna – kiedy i w jakim celu można je stosować?

dh20ngb

Metody: prace w grupach z tekstami (dekonstrukcja tekstów prawniczych i przepisów), scenki odgrywane przez uczestników, rozwiązywanie kazusów przy zastosowaniu poznanych przepisów.

Przerwa obiadowa 12:00-12:30: zabierzcie ze sobą jakieś kanapki, a może i na miejscu będzie coś do przekąszenia.

*15:30-17:00 *Wykład "Wygrać z czasem" wygłosi i warsztat z zarządzania czasem poprowadzi Dobrusia Karbowiak.

Masz ciągle za mało czasu, wszędzie się spóźniasz? Masz tyle na głowie, że nie wiesz,od czego zacząć? Wciąż musisz rezygnować z jednej rzeczy, żeby zrobić drugą? To warsztat dla Ciebie!! Dobre zarządzanie czasem pozwala obniżyć stres, wiążący się z wykonywaniem planowanych zadań, oraz często pozwala po prostu zdziałać więcej. Może też dać nam więcej zasłużonego wypoczynku bez wyrzutów sumienia!

dh20ngb

Walka z czasem trwa przez całe życie. Żeby wyrównać swoje szanse, warto nauczyć się paru tricków, które pozwolą lepiej rozplanować zadania, które mamy na głowie, oraz rozsądniej rozplanować czekającą nas pracę. Mam nadzieję, że paru takich sztuczek uda mi się nauczyć.

*NIEDZIELA 27.01: KONSENSUALNIE *
11:00 Warsztat o konsensusie przeprowadzi Monika Kłosowska.

Warsztat o skutecznym komunikowaniu, podejmowaniu decyzji w małej grupie w oparciu o konsensus i tworzeniu odpowiednich warunków do współpracy.

.......................................................................................................................................................

dh20ngb

ZAPISY: szczepkowska.k@gmail.com

UFA, Nowolipki 20
* www.u-f-a.pl*

......................................................................................................................................................

PROWADZĄCE I PROWADZĄCY:

dh20ngb

ANNA WŁODARCZYK (WANIA)
Absolwentka dziennikarstwa, gender studies i prawa. Jest asystentką w Klinice Prawa UW, w sekcji dla ofiar przemocy i dyskryminacji. inspirują ją osoby, które patrzą na prawo z perspektywy krytycznej. Najbardziej lubi muzykę.

DOBRUSIA KARBOWIAK
Koordynatorka wolontariatu w Fundacji Viva! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt, prowadzi warsztaty z gotowania i działania na rzecz zwierząt.

MONIKA KŁOSOWSKA
Feministka, socjolożka, fotografka, trenerka. Lubi duże miasta, street art, teorię queer i działactwo.

ZBIGIEW MODRZEWSKI
Studiował w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, z zawodu dziennikarz, pracował między innymi w dziennikach „SuperExpress”, „Metropol”, w TVN i TVN Warszawa. W 2010 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Spółdzielni Socjalnej Stary Mokotów. W ramach niej powstał sklep internetowy ekomoko.pl, zajmujący się sprzedażą zdrowej żywności, w tym produktów Sprawiedliwego Handlu. Obecnie poza sklepem internetowym główną aktywnością spółdzielni jest wegetariański katering.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb