Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty DJskie dla seniorów

DJ Wika i DJ Kwazar zapraszają na lekcję współczesnej muzyki klubowej

Za darmo: warsztaty DJskie dla seniorów
d336hw6

Dlaczego seniorzy na co dzień nie uczestniczą w życiu kulturalnym Warszawy? Odpowiedzią na tę lukę jest projekt „Kulturalny senior", w ramach którego w tę niedzielę w Kordegardzie odbędą się warsztaty djskie dla seniorów. To wydarzenie jest pretekstem do zapoznania osób 55+ z polskim designem, uwrażliwieniem ich wiedzy na problematykę przestrzeni miejskiej oraz sposobem na zniesienie sztucznej, niepotrzebnej granicy między sztuką współczesną, a osobami starszymi. Warsztaty mają pokazać, że muzyka klubowa nie jest tylko domeną osób młodych. Cykl czterech bezpłatnych spotkań potrwa do końca grudnia.

W najbliższą niedzielę seniorzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji dotyczącej współczesnej muzyki klubowej. W rolę nauczycieli wcielą się specjalni goście: DJ Wika i DJ Kwazar.
W programie:
- nauka gry z płyt winylowych, poznanie technik miksu
- rozmowa z zaproszonymi gośćmi mi na temat zawodu didżeja
- seniorzy dowiedzą się, którzy muzycy są teraz na topie, jakich utworów słuchają ich dzieci i wnukowie oraz jakie utwory biją rekordy popularności na listach przebojów
- info o popularnych imprezach tanecznych oraz najmodniejszych klubowych miejscach w Warszawie, także tych w których mile widziani są seniorzy

DJ WIKA /70+/, rezydentka projektu „Dancing międzypokoleniowy”, który umożliwia spotkanie się na parkiecie starszego pokolenia z młodszym.Jest magistrem pedagogiki specjalnej, od kilkunastu lat pracuje jako DJka. Grywa w warszawskich klubach. Preferuje disco, rumbę i sambę, ale jest otwarta na inne gatunki muzyki. Babcia trójki wnuków.

d336hw6

DJ KWAZAR, popularny DJ i producent. Zaczynał w 2000 roku w kultowej Radiostacji, by później działać w Radiu BiS oraz Radiu Kampus. Z płytami przejechał już cały kraj. Pierwszym winylem, którego kupił był MC Hammer... Jego kolekcja szybko zaczęła się rozrastać i dziś można w niej znaleźć reprezentantów każdego stylu. Sety tworzy starannie, przywiązując wagę do budowania klimatu. Często zaskakuje selekcją grając nowe utwory zaprzyjaźnionych producentów i swoje. Produkuje, miksuje i masteruje w swoim warszawskim studiu Gagarin. Jest odpowiedzialny m.in. za mix i master płyty Goorala „Ethno Electro”, wydawnictwa Respecta Sounds i Smoke da Crack Off. Zremixował m.in. numery Wildcookie, Vavamuffin, L.U.C., Mariki, Masali, Dreadsquad, Smolika. Jest absolwentem Red Bull Music Academy Barcelona 2008 dla której wydał utwór. Z wokalistką Kasią Malendą tworzy projekt Temper Temple łącząc muzykę klubową z bardziej uduchowionymi, przestrzennymi brzmieniami.

Na gości będą też czekać smakołyki przygotowane przez blogerów kulinarnych.

Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
18 listopada (niedziela), godz. 14.00-17.00

wstęp wolny

d336hw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d336hw6