Trwa ładowanie...

Za darmo: Warsztaty dziennikarskie dla licealistów

Podczas trzech warsztatowych miesięcy będzie można poznać podstawy pracy dziennikarskiej, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych

Za darmo: Warsztaty dziennikarskie dla licealistów
dmj7z9a
dmj7z9a

Fundacja Szkolnictwo Dziennikarskie działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW zaprasza licealistów na bezpłatne warsztaty dziennikarskie „Misje Jana Karskiego”.

W roku poświęconym polskiemu kurierowi warszawscy licealiści przygotują magazyn, w którym przedstawią dokonania i postać Jana Karskiego. Podczas trwających trzy miesiące warsztatów uczestnicy będą mieli szansę poznać podstawy
pracy dziennikarskiej, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. W wyniku wspólnej pracy powstanie gazeta „Misje Jana Karskiego”. Opiekę merytoryczną nad pracą licealistów będą sprawować zawodowi dziennikarze.

Dla licealistów była to nie tylko szansa na poznanie w praktyce dziennikarskiego fachu, ale też na pracę z książką i rozmowy z ekspertami w celu zdobycia wiedzy.

Warsztaty rozpoczną się 29 września 2014 roku. Efektem pracy młodych dziennikarzy będzie gazeta wydana w wersji elektronicznej i papierowej. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Informacje o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na * tej stronie* .
W aplikacji nalezy uwzględnić ewentualne doświadczenie (np. współpracę z gazetką szkolną lub samorządem), oraz krótko opisać jego charakter. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2014 roku. Liczba miejsc ograniczona!

dmj7z9a

Przeczytajcie też:

dmj7z9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmj7z9a