Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty o wielokulturowej Warszawie

"Żydowska Warszawa – alternatywne historie. Erozja warszawskiej architektury"

Za darmo: warsztaty o wielokulturowej Warszawie
d2ojuyj
d2ojuyj

Jak wyglądałaby żydowska Warszawa, gdyby historia potoczyła się inaczej? Jak wyglądałaby współczesna topografia stolicy? Czy Warszawa byłaby wielokulturową metropolią? Tego dowiecie się podczas warsztatów w Muzeum Historii Żydów Polskich. Zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę 19 lipca o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny - obowiązują zapisy (informacja poniżej).

Podczas spotkania szczególna uwaga zostanie poświecona Pradze Północ i jej żydowskiej historii. Będzie mozna przyjrzeć się architekturze i zastanawiać się nad nowymi funkcjami niektórych budynków – na ile determinuje je historia? Czy mieszkańcy budynków i pracownicy wybranych instytucji są świadomi dawnych funkcji budynków?

Będzie też można zastanawiać się nad najlepszą funkcją dla danej przestrzeni, zgodnością miejsca z czasem, wiedzy z niewiedzą. Co rozumiemy przez upamiętnienie ulicy, domu, synagogi?

d2ojuyj

Podczas warsztatów zobaczycie też* krótkie filmy, m.in. „Tego tu nie ma” (real. Natalia Romik, Arkadiusz Dybel). Efektem zajęć będzie wspólne *stworzenie abstrakcyjnego szyldu upamiętniającego wybrany wspólnie praski budynek. **

Warsztaty poprowadzi Natalia Romik – absolwentka nauk politycznych, architektka praktyczka, artystka. Jej główne pole działań artystycznych i naukowych to styk sztuki i architektury, pożydowska architektura pamięci, działania ulotne i efemeryczne. W Nizio Design jest konsultantką designu ekspozycji stałej nad Galerią XIX w. Muzeum Historii Żydów Polskich . Członkini kolektywu architektonicznego Senna. Od 2012 doktorantka na UCL Bartlett Shool of Architecture zajmująca się pożydowską architekturą nie-pamięci w post-sztetlach.

Udział bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc http://www.jewishmuseum.org.pl/pl/rezerwacja lub tel. +48 22 47 10 301

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

d2ojuyj
d2ojuyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ojuyj