Trwa ładowanie...

Za darmo: Warsztaty rowerowe z Projektem Zębatka

Warsztaty podstawowych napraw rowerowych odbedą się w dwóch terminach: w niedzielę 11 maja i czwartek 22 maja

Share
Za darmo: Warsztaty rowerowe z Projektem Zębatka
d1z1t7h

Polecamy warsztaty rowerowe, które są skierowane do każdego - jednak ze względu na stereotypy i z powodu profilowanej płciowo edukacji kobiety mają mniejszą szansę na nabycie umiejętności technicznych, dziewczyny i kobiety mają pierwszeństwo przy zapisach.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy pod adresem ngrzywalska@fise.org.pl. Weźcie ze sobą swoje rowery i w miarę możliwości własne narzędzia.


d1z1t7h

Warsztaty odbędą się w Warsztacie na pl. Konstytucji w dwóch terminach:
Niedziela 11 maja


Czyszczenie i smarowanie roweru

W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo części, jak i czym czyścić i smarować) oraz praktyka. Przyjedź na swoim rowerze, przywieź fartuch, rękawice robocze, pędzel/szczoteczkę do zębów i narzędzia rowerowe (będą na miejscu, ale warto wziąć własne).
10-12:00 (grupa dedykowana kobietom)
16-18:00 (grupa mieszana)

Wymiana i łatanie dętek

W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, rodzaje wentyli, dętek, opon, nazewnictwo) i dużo praktyki (zdjęcie i założenie koła, wymiana i łatanie dętki). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale organizatorzy zachęcają do wzięcia własnych.

12:30-15:00 (grupa dedykowana kobietom)
18:30-21:00 (grupa mieszana)

d1z1t7h

Czwartek 22 maja


Warsztaty hamulcowe
W programie teoria (typy hamulców, mechanizm, podstawowe usterki) i praktyka (regulacja, wymiana części). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Jeśli wiesz, że musisz w swoim rowerze wymienić którąś z części układu hamulcowego (np. linkę, pancerz, klocki) – weź nowe części ze sobą. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/a czekać w kolejce.

UWAGA! Na warsztaty zaproszeni są tylko posiadacze/posiadaczki następujących typów hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (jeśli nie wiesz jakie hamulce masz w swoim rowerze, porównaj je ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej NIE będzie pracy z hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo.

16:00-18:30 (grupa dedykowana kobietom )
19:00-21:30 (grupa mieszana)

Projekt Zębatka to organizowane od czterech lat warsztaty podstawowych napraw rowerowych, na które zapraszamy głównie kobiety – bo ze względu na stereotypy i z powodu profilowanej płciowo edukacji mają mniejszą szansę na nabycie umiejętności technicznych. Warsztaty odbywają się na zasadach równościowych (uczymy się od siebie nawzajem). Zajęcia adresowane są głównie do kobiet, ale nie wyprasza się też chętnych osób nieidentyfikujących się jako kobiety.

d1z1t7h
d1z1t7h

Podziel się opinią

Share
d1z1t7h
d1z1t7h