Trwa ładowanie...
d3akrxe

Za darmo: Warsztaty TRIBE KIDS

Niezwykłe zajęcia dla dzieci w Centrum Sztuki Współczesnej
Share
Za darmo: Warsztaty TRIBE KIDS
d3akrxe

1 czerwca 2013, o godz.11:00 W Centrum Sztuki Współczesnej (Zamek Ujazdowski)odbędą się warsztaty rodzinne (dla dzieci w wieku od 5 lat) przygotowane przez Grzegorza Drozda i Alicję Łukasiak.

TRIBE KIDS to rodzaj zabawy polegającej na wspólnej budowie społeczności plemiennej. Jej członkowie, w codziennym obrządku wykorzystują naturalne materiały, ponieważ innych nie znają. Są ściśle powiązani z naturą. Posiadają silne poczucie tożsamości a nad ich szałasem, powiewa wspólnie stworzony sztandar. Element ten, wyróżnia ich spośród innych społeczności. Codzienność tego plemienia, polega na wykonywaniu prostych czynności. Charakterystyczne są, także praktyki związane rytualnym malowaniem twarzy. Tworzone są barwne stroje, będące wyrazem autorskich kreacji. Budowa siedliskowej zabudowy, w postaci szałasu, to kolejny element codziennej praktyki.

Kiedy zajęcia te zostają wykonane, członkowie plemienia wspólnie spędzają czas przy dźwiękach wydobywanych z ręcznie wykonanych instrumentów. Ich muzyka, wyraża tajemnicze przesłanie, w którym zawiera się komunikat, stanowiący zagadkę dla wielu antropologów. Pojawiające się formy malarskie, ich stylistyka a także kolorystyka zauważona została, przez wieku teoretyków sztuki w kraju jak i za granicą.

d3akrxe

Zagadkowe jest jednak, pochodzenie tego plemiona. Nieoficjalnie mówi się, że pochodzą od pradawnych Słowian, którzy przez wieki opierając się zdobyczom cywilizacji, zachowali pierwotny charakter. Ich język, choć zrozumiały dla współczesnych, posiada wiele cech magicznych, których prawdziwą treść można odkryć tylko intuicyjnie.

Liczba miejsc ograniczona. *
*
Zapisy do 31 maja 2013 na adres e-mailowy: edukacja@csw.art.pl

Zajęcia są bezpłatne.

d3akrxe

Podziel się opinią

Share
d3akrxe
d3akrxe