Trwa ładowanie...

Za darmo: Wielopłaszczyznowa Warszawa

Zostań odkrywcą swojego miasta i weź udział w warsztatach międzynarodowych

Share
Za darmo: Wielopłaszczyznowa Warszawa
d3vsf6m

To niezwykła okazja by spotkać się z rezydentami Warszawy oraz uczestnikami pięciu zróżnicowanych kulturowo krajów Unii Europejskiej (Albania, Niemcy, Łotwa, Macedonia, Rumunia)
i wspólnie z zagranicznymi uczestnikami spędzić trzy intensywne dni (18-21 kwietnia 2013 roku), odkrywając na nowo w kontekście socjo-ekonomicznym, historycznym oraz kulturowym Warszawę. Aplikację można składać już tylko do dnia 10 kwietnia!

Planujemy wspólne zwiedzanie, spotkania integracyjne, oraz dyskusje na temat istotnych problemów np. granic miast, takich jak powstawanie miejskich gett oraz granic fizycznych, wykluczenie społeczne (sprawdź tutaj program spotkania ).

Większość uczestników zza granicy to studenci kierunków takich jak ekonomia oraz nauki polityczne, którzy interesują się sytuacją Polski pod wieloma płaszczyznami. Pragną od nas otrzymać odpowiedzi na następujące pytania: jak wskrzesić otwartość w tak zróżnicowanym kontynencie? Jakie jest podejście Polaków do zmiany waluty na Euro? Jak porównamy nasze życie przed i po wstąpieniu do Unii Europejskiej? Wspólnie w grupach, przyglądamy się dokładniej kulturze, polityce oraz historii Polski i jak te aspekty wywierają wpływ na rozwój integracji europejskiej w naszym mieście. Dowiedzcie się więcej o projekcie na stronie internetowej ( schuman.pl / witryna projektu ).

d3vsf6m

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim**.Dla uczestników polskich koszty związane z wyżywieniem oraz komunikacją w mieście pokrywa Fundacja. Zachęcamy do uczestnictwa! **Swoją aplikację w języku angielskim ( plik do pobierania ) należy złożyć do dnia 10 kwietnia 2013 roku na adres mailowy g.roehrborn@schuman.org.pl . W razie pytań kontakt telefoniczny pod numerem 22 621 21 61.

d3vsf6m

Podziel się opinią

Share
d3vsf6m
d3vsf6m