Trwa ładowanie...

Za darmo: Wilanowski Turniej Gier Sarmackich

Dla miłośników czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Za darmo: Wilanowski Turniej Gier Sarmackich
dis3xxi
dis3xxi

Wilanowski Turniej Gier Sarmackich „O Buławę Króla Jana III Sobieskiego” to ciekawy sposób na uzupełnienie wiedzy historycznej poprzez zabawę - z małym dreszczykiem emocji na dodatek. Jeżeli bliskie Waszemu sercu są czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów,* jeżeli kochacie Sienkiewiczowskich bohaterów, jeżeli chcecie przez chwilę poczuć się jak dowódca XVII-wiecznych wojsk lub zajrzeć do warsztatu królewskiego drukarza - odwiedźcie 23-24 marca 2013 r. Oranżerię Muzeum Pałacu w Wilanowie.*

Podczas konwentu odbędą się trzy turnieje. Pierwszy, dwudniowy turniej, to* Indywidualne Mistrzostwa Polski historycznego systemu figurkowego „Ogniem i Mieczem”*, w trakcie którego można będzie zobaczyć podczas zmagań najlepszych graczy z całej Polski. Turniej rozpoczyna się w sobotę 23 marca o godz. 10.00 i trwa do godz. 17.15. W niedzielę kontynuacja zmagań trwać będzie od 10.00 do 14.15. Ogłoszenie wyników i wręczenie głównej nagrody czyli Buławy nastąpi 24 marca o godzinie 15.00

Drugim jest* premierowy turniej dodatku do sarmackiej gry karcianej „VETO!: Królobójstwo”*. Turniej ten odbędzie się w sobotę 23 marca w godz. 10.00-17.15, po czym nastąpi wręczenie nagród. W niedzielę 24 marca o godz. 10.00 rozpocznie się drugi turniej „VETO!:Królobójstwo - The First Ones”.

Przez cały czas trwania konwentu można wziąć udział w konkursie na najlepiej pomalowaną figurkę, przedstawiającą bohatera „Ogniem i Mieczem”. Ocenę zgłoszonych prac pozostawimy publiczności i to ona wyłoni zwycięzcę.

dis3xxi

Przygotowano także inne atrakcje:

- Nauka malowania figurek – każdy może usiąść, chwycić pędzel i pomalować figurkę żołnierza z czasów Jana III Sobieskiego.
- Nauka gry w „Ogniem i Mieczem” oraz „VETO!” – widzowie będą mogli spróbować swoich sił jako dowódca XVII-wiecznych wojsk lub postarać się, by to jego frakcja polityczna obrała króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
- Pokazy rzemiosła wilanowskiego czyli „Latająca drukarnia” - dzięki naszym rekonstruktorom usłyszycie historie listów miłosnych króla Jana III do Marysieńki, poznacie ciekawostki o drukach ulotnych z epoki oraz dowiecie się, jak wyglądała praca w dawnej drukarni.
Muzealne pokazy edukacyjne z cyklu:
- „Polonia Militaria” – tu czekają repliki uzbrojenia i armatury. Dzięki nim będziecie mogli sobie wyobrazić, jak wyglądała służba w XVII-wiecznym wojsku, jakie były sposoby i narzędzia walki oraz jaką rolę odgrywały poszczególne formacje wojskowe na polach bitew.
- „Civis Polonus” – czymże byłaby Rzeczypospolita bez obywateli. Kim byli, jak się ubierali, co jedli, jak żyli - na te i inne pytanie odpowie szlachcic, który wraz z podręcznym bagażem na konwent zawita.
- „Gry Wojenne” – jak husaria rozbiła morze Turków pod Wiedniem. Obiecujemy.

dis3xxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dis3xxi