Trwa ładowanie...

Za darmo: Wystawa ALELALE na Targówku

24 lutego o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż prac ALELALE, połączony z przedstawieniem teatralnym pt. „Kopciuszek” wg G. Rossiniego w wykonaniu Teatru Wariacja

Za darmo: Wystawa ALELALE na Targówku
dwevod8
dwevod8

Dzieciom i dorosłym polecamy wernisaż wystawy Anny Żelazowskiej ALELALE. Wystawę otworzy przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” wg G. Rossiniego w wykonaniu Teatru Wariacja.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Bilety na przedstawienie: 10 zł.

Ania Żelazowska, gdy była mała, ożywiała swój świat szyjąc pierwsze lale i projektując ubranka. Po latach w Paryżu stworzyła mało poważne, ale urocze ALELALE. Zakotwiczone w dzieciństwie, ale szyte w nowej rzeczywistości zyskały na kolorach. Uprościła się ich forma. Od roku 2008 zamieszkały w Polsce. Dzisiejsze przytulaki nie są grzeczne. Intrygują kolorem i pokazują charakter. Czasem szczerzą zęby, pokazują dziwne miny. Zawsze miękkie i miłe w dotyku.

dwevod8

ALELALE, które pokażemy na wystawie skrywały się w zakamarkach pracowni na Saskiej Kępie, większość z nich została przygotowana specjalnie na tę wystawę. *Dla zwiedzających będzie to nie lada gratka. Pierwszy raz ALELALE doczekają się indywidualnej prezentacji, co pozwoli szerzej spojrzeć na bogaty i różnorodny dorobek Anny Żelazowskiej. *W specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni pojawi się około 40 zwierzaków różnej wielkości, zawieszonych na drzewach, usytuowanych na wyspie. Każdą ALELALE, która pojawi się na wystawie będzie można zakupić, ponieważ Anna Żelazowska zobowiązała się uszyć każdą ALELALĘ w dwóch egzemplarzach.

- Zapraszam do alelalowej krainy gdzie w gąszczu pluszowych drzew czekają na Was miękkie zwierzęta wszelkiej maści. Stwory zamieszkujące moją wyobraźnię. Różowe sowy, niebieskie krokodyle, żółte koty, czerwone psy i wiele wiele innych. Do zobaczenia w alelalowym lesie! - kusi Anna Żelazowska.

Więcej informacji na stronie: www.zacisze.waw.pl

DOM KULTURY „ZACISZE”
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

dwevod8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwevod8