Trwa ładowanie...
zpaf

Za darmo: wystawa "Street Foto - Co warszawiacy noszą"

65 najlepszych fotografii młodych twórców można oglądać od dzisiaj w ZPAF
Share
Za darmo: wystawa "Street Foto - Co warszawiacy noszą"
d6etze3

Dzisiaj w ZPAF odbędzie się wernisaż wystawy, która* stara się za pomocą 65 fotografii odpowiedzieć na pytanie: "co warszawiacy noszą?".* Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Warszawy i jej mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują ulicę w kontekście wielopłaszczyznowym prezentują różną interpretację zadanego tematu, różne odpowiedzi na pytanie, co noszą warszawiacy.

Cześć autorów skupiła się na modzie podglądając styl warszawiaków, zwracając uwagę na formę, kolor, faktury. Inni patrzyli na dłonie, twarze czy mowę ciała napotkanych - przekazując tym samym ich, jak również i swoje, emocje. Zatrzymali w kadrze stopklatki z życia bohaterów pędzącego miasta. Wszyscy przemierzając ulice Warszawy starali się - pozostając niewidzialnymi - chwytać dla danej chwili najważniejszy, najciekawszy moment.

W Starej Galerii ZPAF można będzie obejrzeć* 65 najlepszych fotografii młodych twórców* - w większości po raz pierwszy prezentujących swoją twórczość tak szerokiemu gronu odbiorców, po raz pierwszy poddających się konfrontacji z opinią bezstronnych widzów. Wernisaż odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00.

d6etze3

Wystawa wieńczy i podsumowuje trzymiesięczne warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Okręg Warszawski ZPAF. Wykładowcy warsztatów wśród których znaleźli się Stanisław Fitak, Jagna Olejnikowska i Andrzej Zygmuntowicz starali się przekazać słuchaczom najistotniejszą wiedzę, przygotować ich praktycznie i teoretycznie do fotografowania w świadomy i przemyślany sposób - mówią organizatorzy projektu - efekty wspólnej pracy zobaczyć będzie można na wystawie podsumowującej - prezentującej wybrany w drodze konkursu zestaw *najciekawszych prac powstałych podczas realizacji projektu. *

Wernisaż:
17 grudnia (poniedziałek), godz.18:00

Wystawa czynna:
18 grudnia (wtorek) - 31 grudnia 2012
pn-pt 12:00-18:00
sb, nd 14:00-18:00

Stara Galeria ZPAF, pl. Zamkowy 8

wstęp wolny

d6etze3

Podziel się opinią

Share
d6etze3
d6etze3