Trwa ładowanie...

Za darmo: "Za Chiny Ludowe" - spotkanie z autorką książki

To książka o zmianach dokonujących się w tym olbrzymim kraju, który rozwija się obecnie w zawrotnym tempie

Za darmo: "Za Chiny Ludowe" - spotkanie z autorką książki
d3a8djw
d3a8djw

Fundacja Mandragon i portal Mandragon.pl zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu rozmów z autorami piszącymi o Wschodzie. Tym razem w Południku Zero * Katarzyna Pawlak opowie nam o swojej książce "Za Chiny ludowe"*, która powstała podczas jej dwuletniego pobytu w Chinach w latach 2009-2011. Spotkanie rozpocznie się 28 listopada o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

„Za Chiny ludowe” to migawki z chińskiej codzienności, obraz życia lao baxing, czyli tak zwanych zwykłych ludzi, mieszkańców współczesnych Chin; to próba uchwycenia zmian dokonujących się w tym olbrzymim kraju, który rozwija się obecnie w zawrotnym tempie.

Katarzyna Pawlak ukazuje wielość stylów życia i wielość kultur w Chinach, które zdają się rozłamywać na dwa światy – wielkomiejski, zaskakujący nowoczesnością, oraz nostalgiczny, zacofany, wiejski. Autorka opisuje skomplikowany systemem chińskiej opieki zdrowotnej, swoje przygody z siecią internetową, miłość i małżeństwo po chińsku, tamtejszy wyścig edukacyjny, zawiłości systemu prawego i administracyjnego.

Autorka studiowała w Państwie Środka, mieszkała w dwóch „miastach gigantach”: Szanghaju - epicentrum gospodarczym, a także Pekinie – centrum politycznym. Odwiedzała też miejsca nieporównanie bardziej peryferyjne, oglądając od wewnątrz zachodzące w nich przemiany: zanikanie tego, co wielowiekowe, a w jego miejsce pojawianie się aktualnie obowiązującej wersji chińskiej nowoczesności.

d3a8djw

Prowadzenie: Sebastian Durbacz - Fundacja Mandragon i portal Mandragon.pl

d3a8djw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a8djw