Trwa ładowanie...

Za darmo: zobacz pracę polskich dyplomatów

Dni otwarte w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Za darmo: zobacz pracę polskich dyplomatów
d4es993
d4es993

W najbliższy weekend, 17-18 listopada siedziba Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych w Warszawie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zarejestrowani wcześniej chętni będą mogli wyjątkowo bez przepustek zobaczyć, jak funkcjonuje ministerstwo. W tym roku Dni Służby Zagranicznej skupiają się na dwóch tematach: „Sztuka i dyplomacja” oraz „Instytuty Polskie w świecie”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Służby Zagranicznej RP, obchodzonego co roku 16 listopada. 16 listopada to data znacząca dla RP - tego dnia w 1918 roku Józef Piłsudski wysłał pierwszą depeszę zagraniczną do przywódców państw świata, informując o powstaniu niepodległego państwa polskiego. W celu uhonorowania tego wydarzenia, w 2009 roku Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski ustanowił Dzień Służby Zagranicznej jako uznanie osiągnięć ostatniego dwudziestolecia i roli dyplomacji w budowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

W gmachu MSZ będzie można zobaczyć przestrzenie reprezentacyjne na parterze i pierwszym piętrze, słynną Salę Giedroycia czy fragmenty artystycznego wyposażenia przedwojennych placówek dyplomatycznych i kilka zabytków utraconych w czasie wojny, a odzyskanych przez MSZ dla Muzeum Narodowego. Trasa zwiedzania kończyć się będzie w nowym budynku MSZ. Tutaj zostanie zaprezentowana działalność Instytutów Polskich. Zwiedzający będą mogli w niezobowiązującej atmosferze kawiarenki literackiej, przy filiżance dobrej kawy porozmawiać z dyrektorami Instytutów Polskich, m. in. z Nowego Jorku i New Delhi. Dzięki urządzeniom multimedialnym goście pogłębią wiedzę odwiedzając strony Instytutów i oglądając reportaże z niektórych ich projektów.

d4es993

Na atrakcję mogą także liczyć też najmłodsi – będą gry i zabawy przygotowane specjalnie dla nich. Przygotowano dla nich Strefę Młodego Czytelnika, w której uczestnicy będą mogli wziąć udział w literackiej podróży przez kontynenty, warsztatach plastycznych oraz licznych konkursach z nagrodami. Będzie także kącik dla maluchów.

MSZ, al. Szucha 21/23
17-18 listopada, godz. 10:00 – 17:00
Wstęp wolny po rejestracji na stronie MSZ

d4es993
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4es993