Trwa ładowanie...

Za darmo: zwykle życie w PRL

Spotkanie w praskim Muzeum Czar PRL

Za darmo: zwykle życie w PRL
d3fsqst
d3fsqst

Niedawno powstałe Muzeum Czar PRL zaprasza na niezwykłe spotkanie o zwykłym życiu minionej epoki, w którym udział wezmą redaktorki magazynu „Zwykłe Życie” Agata Napiórska i Marta Mach oraz założyciel Muzeum Czar PRL – Rafał Patla.

Rozmowa będzie dotyczyła historii ludzi i rzeczy z tamtych lat oraz popularności przedmiotów codziennego użytku z PRL-u w dniu dzisiejszym. Muzeum życia minionej epoki „Czar PRL” nie ma nic wspólnego z klasyczną chronologią, to jedynie tło do opowieści o dawnych czasach i jednocześnie wyjątkowe miejsce spotkań. Muzeum składa się z typowego „M-1” pełnego klasyków epoki – telewizor „Rubin” czy wystawa ukazująca ewolucję designu polskich odkurzaczy to dopiero początek. Przemierzając „ULICĘ” można poczuć prawdziwy klimat PRL – wychodząc z biura propagandy KC, spojrzeć w oczy oficerowi ZOMO, a napięcie złagodzić smakiem lemoniady z epoki. Wśród tej nostalgicznej przestrzeni założyciel muzeum – Rafał Patla, opowie o swojej kolekcji i o powodach zainteresowania tamtą epoką.

„Zwykłe Życie” to magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy. Prezentuje historie tradycyjnych rzemieślników oraz prace polskich ilustratorów, fotografów i pisarzy. Skupia się na prostych przyjemnościach i codziennych domowych czynnościach: gotowaniu, czytaniu, spędzaniu czasu z przyjaciółmi i rodziną. Redaktorki magazynu na przestrzeni lat natknęły się na wiele interesujących osób, które opowiedziały im niezwykłe historie dziejące się w czasach PRL-u. Znalazły również wiele przedmiotów z tamtych lat o niezwykłej formie i użytecznych po dziś dzień. Opowiedzą o codziennych historiach zwykłych ludzi, których słucha się z wielkim zaciekawieniem. Goście wspólnie zastanowią się nad przyczynami rosnącego zainteresowania latami PRL -u oraz popularnością codziennych przedmiotów z tamtych lat, które stają się coraz częściej obiektem zainteresowań kolekcjonerów.

d3fsqst

Spotkanie odbędzie się w 25 lutego 2015 r. o godz. 18:30 w Muzeum życia minionej epoki „Czar PRL”. Muzeum mieści się w dawnej Fabryce PZO naprzeciwko Soho Factory, (ul. Mińska 25), wejście od ul. Głuchej.

- Wstęp na wydarzenie jest darmowy, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zapisy prosimy wysyłać na: office@adventurewarsaw.pl -* informuje Wawalove.pl Zuzanna Mrożewska z Adventure Warsaw.*

d3fsqst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fsqst