Trwa ładowanie...
muzeum

ZA DARMOCHĘ: Noc Muzeów 2012!

W Warszawie impreza odbędzie się w nocy 19/20 maja 2012.

Share
ZA DARMOCHĘ: Noc Muzeów 2012!
d2r0uig

Do udziału w obchodach tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie zgłosiły się 204 placówki - nie tylko muzea ale także galerie, domy kultury, biblioteki, kościoły, puby, kawiarnie, które przygotowują wystawy lub inne wydarzenia kulturalne specjalnie na tą niezwykłą noc! Noc Muzeów zaczyna się o godzinie 19:00. Większość muzeów i galerii będzie czynna do godz. 1:00.

Wstęp na wydarzenia Nocy Muzeów w Warszawie będzie dla zwiedzających bezpłatny. Na wybrane wydarzenia obowiązują specjalne warunki uczestnictwa. Podróżowanie między muzeami ułatwi bezpłatny transport. Jak co roku na ulicach miasta będzie można zobaczyć zabytkowe autobusy.

Noc Muzeów to okazja do odwiedzenia niezwykłych miejsc, również tych, które na co dzień nie są dostępne dla warszawiaków: swoje podwoje otwierają m.in. radio Kampus, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Gabinet Prezydenta m.st. Warszawy, Komenda Stołeczna Policji.

d2r0uig

Zamiast stać w kolejkach do najbardziej znanych obiektów, polecamy odwiedzić te ukryte w nieznanych zakątkach, rzadko odwiedzane instytucje. Warte uwagi są na przykład piękna, zabytkowa Stacja Filtrów, Muzeum Nurkowania, czy Muzeum Gazownictwa. W planach są również gry miejskie.

Zajrzyjcie na stronę wydarzenia. TUTAJ znajdziecie pełną listę instytucji biorących udział w Nocy Muzeów 2012 w Warszawie.

d2r0uig

Podziel się opinią

Share
d2r0uig
d2r0uig