Trwa ładowanie...
d3i6f5f

Za dług została nakłoniona do przestępstwa!

Była winna 600 zł. Teraz grozi jej nawet 8 lat więzienia!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za dług została nakłoniona do przestępstwa!
d3i6f5f

Czy 600 złotych to dużo, czy mało? Czy za tę sumę warto pójść do więzienia? Dokładnie tyle była winna 31-letnia Monika G. znajomemu jej męża. Nie była w stanie spłacić tej sumy. Zwłaszcza, że mężczyzna, który ją pożyczył mocno naciskał, a jest tym typem recydywisty, z którym się nie dyskutuje. Kobieta znalazła się w kropce.

Mężczyzna szybko znalazł rozwiązanie. Stwierdził, że jedynym sposobem, aby 31-latka wywiązała się ze swoich zobowiązań będzie wzięcie przez nią kredytu w banku. Znajomy męża (poznali się w więzieniu) zobowiązał się do załatwienia wszystkich „lewych” dokumentów, dzięki którym Monika G. miała dostać kredyt w wysokości 50 000 złotych. Jej rolą było tylko pójście z fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach oraz PIT-em 11 do banku, złożenie dokumentów, a następnie odebranie pieniędzy.

Jej plany pokrzyżowali jednak śródmiejscy policjanci , którzy wczoraj w jednym z warszawskich banków zatrzymali Monikę G. na gorącym uczynku, dokładnie w chwili, kiedy przyszła podpisać umowę i odebrać pieniądze. Teraz kobiecie za usiłowanie wyłudzenia kredytu oraz posłużenia się w tym celu sfałszowanymi dokumentami grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

d3i6f5f

Pomysłodawca akcji znikł jak kamfora, ale policjanci prowadzący sprawę mówią, że zatrzymanie jest tylko kwestą czasu.

Przeczytajcie też: Dymisje w stołecznej policji. Zamiast chronić - pili

d3i6f5f

Podziel się opinią

Share
d3i6f5f
d3i6f5f