Trwa ładowanie...

Za pieniądze załatwiali licencje taksówkarskie

Prawdopodobnie od roku na terenie Warszawy działała grupa taksówkarzy, którzy oferowali pomoc w zdobyciu licencji.

Za pieniądze załatwiali licencje taksówkarskie
d4mlc1p

Te informacje zdobyli policjanci z wydziału do walki z korupcją. Do nieuczciwych taksówkarzy zgłaszali się do nich kandydaci zainteresowani „łatwym” zdaniem egzaminu. Udostępniano im urządzenia nadawczo-odbiorcze, przez które podawano prawidłowe odpowiedzi.

Policjanci postanowili przerwać ten proceder podczas kolejnego egzaminu. Zatrzymali na gorącym uczynku kilkanaście osób, w tym przyszłych adeptów taksówkarskiego fachu oraz organizatorów nieuczciwej działalności. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali zatrzymanych i odnaleźli przy nich urządzenia służące do zabronionej podczas egzaminu komunikacji radiowej. Dowody trafiły do depozytu, a kandydatów i ich pomocników przewieziono do aresztu.

Do tej pory zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w zdobyciu uprawnień, poprzez wprowadzenie w błąd komisji egzaminacyjnej usłyszało 18 osób. Wolscy prokuratorzy wobec siedmiu osób zastosowali policyjne dozory.

Nie jest to koniec sprawy. Funkcjonariusze sprawdzają, ile osób mogło do tej pory skorzystać z usług oszustów i w nieuczciwy sposób zdobyło uprawnienia taksówkarskie. Sprawa ma charakter rozwojowy, może dojść do kolejnych zatrzymań. Za popełnione przestępstwa podejrzanym w tej sprawie grozi do 3 lata więzienia.

d4mlc1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlc1p