Trwa ładowanie...
d172c80

Zaatakowali kawiarnię, bo nie spodobała im się tęczowa flaga. "Opluli pracownika"

"Takie zachowania są oburzające!".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaatakowali kawiarnię, bo nie spodobała im się tęczowa flaga. "Opluli pracownika"
d172c80

Podczas Parady Równości w sobotę dwóch agresywnych mężczyzn weszło do kawiarni na warszawskiej starówce i próbowało zerwać tęczową flagę zawieszoną w oknie lokalu. Zapytali pracownika: "czy jesteś pedałem?" i napluli mu w twarz.

W sobotę ulicami Warszawy przeszła 17. Parada Równości. Uczestnicy upominali się o związki partnerskie, o prawa niepełnosprawnych i wykluczonych. Mimo że hasłami parady były równość i tolerancja, nie obyło się bez incydentów.

Jednym z nich był atak na lektorkę języka polskiego. Dwóch mężczyzn rzuciło się na nią, bo jak mówiła, miała przypięty do plecaka znaczek z tęczową flagą. Kobieta opisała zajście na swoim profilu na Facebooku.

d172c80

Do kolejnego ataku doszło w kawiarni Same Fusy na warszawskiej starówce. W dniu parady właściciele lokalu napisali na Facebooku: "Dziś w Warszawie święto równości. Z tej okazji pragniemy przypomnieć, że jesteśmy miejscem przyjaznym dla wszystkich", a jeden z pracowników wywiesił tęczową flagę w oknie.

Nie wszystkim się to spodobało. Do lokalu weszło dwóch mężczyzn, którzy skierowali się na pierwsze piętro, gdzie powiewała tęczowa flaga. Podeszli do okna i próbowali ją zerwać.

Zauważył to jeden z pracowników i udał się w stronę agresywnych mężczyzn, aby ich powstrzymać. Gdy zwrócił im uwagę, jeden z nich zapytał: "czy jesteś pedałem?". Gdy pracownik odpowiedział twierdząco, mężczyźni splunęli mu w twarz i wszyli z kawiarni.

Słowa wsparcia

Zajście opisano na facebookowym profilu "Sztuczne Fiołki". Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy wspierających zaatakowanego pracownika lokalu. "Takie zachowania są oburzające! Nie do przyjęcia" - oburza się pani Sylvia. "Matko droga, banda troglodytów...." - komentuje inna.

d172c80

Internauci zapowiadają, że w geście solidarności z pracownikami i właścicielami lokalu odwiedzą kawiarnię. "Nie omieszkam odwiedzić w najbliższym czasie" – zapewnia pani Ania. Pan Stefan dodaje: "Zawsze lubiłem Same Fusy, a teraz stokroć bardziej".

Przeczytaj też: Opluli Kurskiego na stadionie Legii. "Machał flagą Lechii Gdańsk"

d172c80

Podziel się opinią

Share

d172c80

d172c80