Trwa ładowanie...
policja
Luiza Poreda
14-09-2013 09:55

Zaatakowali na przystanku, grozili nożem. Jeden z napastników miał 13 lat!

Sprawcy grozili ofierze nożem, pobili ją i zabrali jej wartościowe rzeczy

Share
Zaatakowali na przystanku, grozili nożem. Jeden z napastników miał 13 lat!
d2iyf3i

W połowie lipca tego roku dwóch kolegów stało na przystanku autobusowym na osiedlu Potok. W pewnym momencie podszedł do nich nastolatek, pytając czy mają papierosy. Znajomi oświadczyli, że nie mają i dalej kontynuowali rozmowę. Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała 13-latka i zaczął wyzywać obu mężczyzn.

Po chwili do 13-latka dołączyli trzej znajomi i zaatakowali jednego ze stojących na przystanku mężczyzn. Sprawcy grozili ofierze nożem, pobili ją i zabrali jej wartościowe rzeczy. Ich łupem padły pieniądze, telefon komórkowy i pamięć przenośna. Pokrzywdzonemu udało się oswobodzić i wezwać policję.**

Na szczęście pokrzywdzony zapamiętał rysopisy mężczyzn. Funkcjonariusze już kilka minut później zatrzymali trzech sprawców rozboju - 54-letniego Zdzisława W., 34-letniego Wojciecha K. i 13-letniego Kacpra. Cała trójka trafiła do bielańskiej komendy. Prokurator przedstawił dorosłym mężczyznom zarzuty za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich 3-miesięcznego aresztu. Sprawa 13-latka ma trafić do sądu dla nieletnich.

d2iyf3i

Czwarty z mężczyzn został zatrzymany kilka dni temu. 22-letni Emil D. również usłyszał zarzut za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny 3-miesięcznego aresztu.

Mężczyznom grozi za ten czyn kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego wkrótce trafi do sądu rodzinnego.

d2iyf3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iyf3i
d2iyf3i