Trwa ładowanie...

Zabezpieczono towar o wartości 30 mln zł. Podróbki nie trafią na rynek

15 cudzoziemców zatrzymanych.

Zabezpieczono towar o wartości 30 mln zł. Podróbki nie trafią na rynek
dxm9l5m
dxm9l5m

Podczas akcji w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej funkcjonariusze Służby Granicznej zabezpieczyli towar o wartości 30 mln zł. Podrobione kosmetyki, odzież oraz obuwie miały wkrótce trafić na rynek. Zatrzymano 15 cudzoziemców.

Podczas wspólnej akcji z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej z Białegostoku funkcjonariusze SG zatrzymali handlarzy narodowości: ormiańskiej, bułgarskiej, wietnamskiej i pakistańskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Wietnamu, który przebywał na terenie Polski bez ważnych dokumentów i ukrywał się przed deportacją.

Wólka Kosowska pod Warszawą to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. - To trzecia tak duża akcja w Wólce Kosowskiej, skierowana przede wszystkim na walkę z nielegalną migracją oraz przestępczość transgraniczną - powiedziała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Okazało się, że w ponad 100 busach znajdowała się podrobiona markowa odzież, obuwie oraz kosmetyki. - Opatrzone logiem markowych firm podróbki sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom-pośrednikom, jak również detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów , hurtowni i bazarów na terenie całej Polski - powiedziała rzeczniczka.

dxm9l5m

Zatrzymanym cudzoziemcom przedstawiono zarzut handlu wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: (PAP)

dxm9l5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxm9l5m