Trwa ładowanie...

Zabierz rodziców i dziadków!

Dziś ruszyły targi "Aktywni 50+". Wstęp bezpłatny!

Share
Zabierz rodziców i dziadków!
d46523j

Trzy dni, 14 spotkań, 28 godzin twórczej interakcji – to wszystko czeka na targach „Aktywni 50+”, które w dniach 24 - 26 września odbędą się na warszawskim Torwarze. Do korzystania z szerokiej oferty aktywności zachęcać będą m.in. przedstawiciele miejskich jednostek.

Tegoroczna edycja targów jest czwartą z kolei, ale pierwszą organizowaną w Warszawie. Dla wielu mieszkańców stolicy, którzy ukończyli 50. rok życia, będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się propozycjami przygotowanymi specjalnie dla nich. Zdrowie, sport, turystyka, praca i edukacja, uroda i styl życia, media, pasje oraz prawo i finanse – z tyloma tematami będzie można zetknąć się na targach Aktywni 50+.

Podczas 14 spotkań informacyjnych mieszkańcy skorzystają z rad przedstawicieli stołecznych jednostek, takich jak: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Biuro Kultury, Biuro Sportu i Rekreacji, Miejski Rzecznik Konsumentów, Zarządu Transportu Miejskiego, Urządu Pracy m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej Żoliborz. W hali warszawskiego Torwaru będzie można również odwiedzić stoiska miejskich firm oraz punkty informacyjne organizacji samorządowych i społecznych.

d46523j

W strefie ekspertów przedstawione zostaną praktyczne informacje dotyczące praw pacjenta i konsumenta, np. jak zachowywać się w obliczu problemów ze sprzedawcą lub czy ochrona praw pacjenta obowiązuje także w prywatnych placówkach. Na swoje stoisko zaprosi także warszawska Straż Miejska, promująca wśród seniorów m.in. karty ICE. Wszelkie wątpliwość dotyczące rent i emerytur wyjaśnić będzie można bezpośrednio u pracowników ZUS.

Nie zabraknie nowoczesnych rozwiązań usługowych skrojonych na potrzeby seniorów, a wśród nich usług opieki domowej. Pierwsza pomoc przedmedyczna zostanie zaprezentowana „na żywo” – zgodnie z realnymi scenariuszami ratowniczymi przez instruktorów Medu. Będzie można sprawdzić od razu, na fantomach, czy instruktaże są dla nas jasne i zrozumiałe. W targach wezmą udział protetycy słuchu, oferujący bezpłatne badania.

Z targów będzie można wyjść nie tylko dobrze poinformowanym, ale i piękniejszym, a to dzięki fachowym analizom sylwetki i rodzaju urody. Stylistka poznańskiej Akademii 50+ pokaże, jak kreować własny wizerunek w dojrzałym wieku, a portal Modna Seniorka i organizacja Dress for Success – jak należy się prezentować w sytuacjach oficjalnych, np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wskazówek ułatwiających poszukiwania pracy udzielać będą pracownicy warszawskiego Urzędu Pracy. Pierwszego dnia targi odwiedzi również autobus rekrutacyjny z ofertami pracy tymczasowej.

Tegoroczne targi Aktywni 50+ towarzyszą Konwencji „Międzypokoleniowe Dni Aktywności” organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z udziałem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Zdrowia. Konwencja stanowi kulminacyjny punkt obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ER 2012.

d46523j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46523j
d46523j