Trwa ładowanie...

Żabki nielegalnie otwarte w każdą niedziele? Sądy przychylają się do pozwów inspekcji pracy

Żabki w Warszawie, jak i całej Polsce są otwarte w każdą niedziele. Pełnią funkcję placówek pocztowych, dlatego mogą za ladą postawić szeregowego pracownika. Państwowa Inspekcja Pracy nie zgodziła się z tym stanowiskiem i skierowała do sądu szereg pozwów. W sądach zapadło już 6 wyroków.

Share
Żabki nielegalnie otwarte w każdą niedziele? Sądy przychylają się do pozwów inspekcji pracy  Źródło: East News, fot: LUKASZ GDAK
d3dbe9p

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w maju kontrole w setkach placówek. W raporcie zanotowali, że posiadanie statusu placówek pocztowych przez Żabki "budziło istotne wątpliwości". Jak podaje "Wiadomości Handlowe" inspektorzy pracy zwracają uwagę na "znikomą lub w niektórych przypadkach zerową skalę odbioru paczek. Zaledwie kilka w przeciągu pół roku". W związku z tym, do końca maja do sądów w całej Polsce skierowano łącznie 64 takich wniosków, a w przygotowaniu było kolejnych 50.

Jak podaje Gazeta.pl sądy nakazały zapłaty kar, jednak właściciele sklepów, których wyroki dotyczyły, odwołali się. Kary za łamanie zakazu handlu w niedziele wynosiły od 1000 do 100 tys. zł. 5 tys. zł kary może zostać nałożone na przedsiębiorcę, w przypadku którego stwierdzono co najmniej dwukrotne złamanie zakazu.

d3dbe9p

Biuro prasowe Żabki tłumaczy, że status placówki pocztowej sklepów Żabka wynika z umów zawartych z operatorem pocztowym i funkcjonuje w sieci od 2012 roku. - Obecny status wynika bezpośrednio z poszerzonej umowy zawartej z operatorem pocztowym w 2015 roku - mówi money.pl rzecznik Żabki.

Zobacz także: Ryszard Czarnecki broni Patryka Jakiego

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3dbe9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dbe9p
d3dbe9p