Trwa ładowanie...
dfjtwos

Ząbkowska i Monopol/Koneser (SPACER)

O dawnych i obecnych legendarnych knajpach,o zabytkach prawdziwych i mniemanych, o zapomnianych zakładach przemysłowych, o prohibicji, alkoholizmie i produkowanych przy Ząbkowskiej trunkach oraz związanych z nimi historiach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ząbkowska i Monopol/Koneser (SPACER)
dfjtwos

Istniejąca od średniowiecza ul. Ząbkowska oraz znajdujący się przy niej od prawie 120 lat zespół budynków Rektyfikacji Warszawskiej alias Monopolu Praskiego vel Konesera to bardzo obszerne tematy, dlatego przewodnicy z grupy Praska Ferajna poświecają im w sobotę oddzielny spacer. Wycieczka odbywa się na zasadzie free tour - jeśli podobał nam się spacer, możemy zostawić przewdonikowi napiwek.

Wspomnimy* o dawnych i obecnych legendarnych knajpach i niektórych ich właścicielach, o powstańczych epizodach, drewnianych dworkach, eleganckich kamienicach, zabytkach prawdziwych i mniemanych, zapomnianych zakładach przemysłowych, skarbie Funduszu Obrony Narodowej, pierwszym koncercie Wiesława Ochmana, a nade wszystko o prohibicji, alkoholizmie i produkowanych przy Ząbkowskiej trunkach oraz związanych z nimi historiach* - mówią przewodnicy.

godz. 13:00, sobota, 7 marca
Spotkanie: Targowa 62 róg Ząbkowskiej
Spacer potrwa ok. 2,5 godziny
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski
Organizator: Praska Ferajna

dfjtwos

Zobacz także: Konkurs fotograficzny „Warszawiak da się lubić”

dfjtwos

Podziel się opinią

Share
dfjtwos
dfjtwos