ycipk-567lqw

Ząbkowska otwiera się na mieszkańców. Zimowa akcja na Pradze

W weekend Praga Północ świętuje. Zaplanowano wiele atrakcji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ząbkowska otwiera się na mieszkańców. Zimowa akcja na Pradze
ycipk-567lqw

Koncerty, wystawy i spotkania z artystami - to tylko część atrakcji "Otwartej Ząbkowskiej". Ulica ma zostać udostępniona mieszkańcom w najbliższy piątek i sobotę.

Ząbkowska to jeden z symboli Pragi Północ . Dlatego władze miasta robią wszystko, aby zainteresować warszawiaków historią dzielnicy. Akcja "Zimowa Otwarta Ząbkowska" ma nawiązywać do istniejących niegdyś na Pradze kultur. Osią projektu jest wspólne świętowanie. Na środku ulicy ma stanąć stół, gdzie odbędzie się wielka biesiada.

Z kolei w namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy odbędzie się koncert „Wschód – Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi oraz do jej gwarności ulicznej i artystycznej. Na koncercie mają wystąpić artyści z wielu krajów. Wśród nich będzie Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś).

ycipk-567lqw

Powstanie lodowa Syrenka

Ponadto mieszkańcy będą mogli obejrzeć jak z lodu powstaje “Praska Syrenka”. Stworzy ją Jan Kubicki, a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się też Giełda Niechcianych Prezentów, różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami.

- Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy .

Zimowa edycja imprezy jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wówczas ulica była zamykana w weekendy w trakcie wakacji.

ycipk-567lqw

Samochody na objazdach

Organizacja zimowej imprezy będzie się wiązała z utrudnieniami w ruchu. 6 i 7 stycznia wyłączony będzie odcinek od Targowej do Brzeskiej. Wyznaczone zostały objazdy.

Swoje trasy zmienią też autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską, linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

ycipk-567lqw

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: "Kolorowe Życie" - to gigantyczne centrum handlowe zdetronizuje Janki?

Podziel się
Podziel się
ycipk-567lqw
ycipk-567lqw
ycipk-567lqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-567lqw