Trwa ładowanie...

Ząbkowska otwiera się na mieszkańców. Zimowa akcja na Pradze

W weekend Praga Północ świętuje. Zaplanowano wiele atrakcji

Ząbkowska otwiera się na mieszkańców. Zimowa akcja na Pradze
d2c3x0q

Koncerty, wystawy i spotkania z artystami - to tylko część atrakcji "Otwartej Ząbkowskiej". Ulica ma zostać udostępniona mieszkańcom w najbliższy piątek i sobotę.

Ząbkowska to jeden z symboli Pragi Północ . Dlatego władze miasta robią wszystko, aby zainteresować warszawiaków historią dzielnicy. Akcja "Zimowa Otwarta Ząbkowska" ma nawiązywać do istniejących niegdyś na Pradze kultur. Osią projektu jest wspólne świętowanie. Na środku ulicy ma stanąć stół, gdzie odbędzie się wielka biesiada.

Z kolei w namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy odbędzie się koncert „Wschód – Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi oraz do jej gwarności ulicznej i artystycznej. Na koncercie mają wystąpić artyści z wielu krajów. Wśród nich będzie Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś).

d2c3x0q

Powstanie lodowa Syrenka

Ponadto mieszkańcy będą mogli obejrzeć jak z lodu powstaje “Praska Syrenka”. Stworzy ją Jan Kubicki, a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się też Giełda Niechcianych Prezentów, różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami.

- Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy .

Zimowa edycja imprezy jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wówczas ulica była zamykana w weekendy w trakcie wakacji.

Samochody na objazdach

Organizacja zimowej imprezy będzie się wiązała z utrudnieniami w ruchu. 6 i 7 stycznia wyłączony będzie odcinek od Targowej do Brzeskiej. Wyznaczone zostały objazdy.

d2c3x0q

Swoje trasy zmienią też autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską, linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d2c3x0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c3x0q