ycipk-34vgar

Zabrał seniorce 50 tys. zł. "Mafia wnuczkowa" znów atakuje

Ofiarą bezczelnego oszustwa jest 82-letnia mieszkanka warszawskiego Targówka. Dopuścił się go mężczyzna, który został uwieczniony na nagraniu monitoringu. Wraz ze swoją tajemniczą wspólniczką uknuł intrygę, w którą uwierzyła starsza kobieta. Jej oszczędności przepadły wraz z podejrzanym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja opublikowała zdjęcia podejrzanego
Policja opublikowała zdjęcia podejrzanego (Policja)
ycipk-34vgar

Tym razem oszust nie podał się za policjanta, a... za syna prokuratora. Wcześniej jednak do seniorki zadzwonił telefon z niepokojącą informacją. Osoba po drugiej stronie słuchawki przedstawiła się jako funkcjonariuszka i opowiedziała dramatyczną relację z rzekomego wypadku córki kobiety podczas jazdy samochodem. Miała zostać zatrzymana przez drogówkę i osadzona w areszcie. W tym momencie historii do akcji wkroczył prokurator.

Fałszywa policjantka przekonywała, że urzędnik zgodził się na wypuszczenie sprawczyni wypadku, ale pod warunkiem wpłacenia kaucji. 82-latka przyznała się, że w domu posiada 50 tys. zł w gotówce. Okazało się, że tyle wystarczy. Po odbiór pieniędzy prokurator oddelegował swojego syna, którym był wspomniany na początku poszukiwany mężczyzna.

ycipk-34vgar

Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno. Po zgłoszeniu incydentu działania podjęli mundurowi z wydziału kryminalnego Komisariatu na Targówku. Tak opisują wizerunek poszukiwanego: "Jest to mężczyzna w wieku 20-30 lat, wzrostu około 165-170 cm, szczupłej budowy ciała, pociągła twarz. Ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, czarne buty. Na głowie miał założoną czapkę wełnianą w kolorze jasnoszarym (ewentualnie białym). Na plecach miał założony plecak z logo firmy NIKE" - czytamy na stronie praskiej policji.

Źródło: Policja

Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma jakiekolwiek informacje odnośnie wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5, tel. (22) 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę (22) 603-81-52, powołując się na numer ldz. SWD- 531695/18, KPD-II-8630/18.

Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Funkcjonariusze zagwarantowali anonimowość.

ycipk-34vgar

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Policyjna grupa "SPEED". Jeździliśmy jej superszybkim radiowozem

ycipk-34vgar
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-34vgar

ycipk-34vgar
ycipk-34vgar