Trwa ładowanie...

Zabytkową ciuchcią przez Soho Factory

Pierwsza jazda już we wrześniu!

Zabytkową ciuchcią przez Soho Factory
d48t8vj
d48t8vj

Po popularnym Soho Factory, czyli byłym, fabrycznym terenie zaadaptowanym przez artystów na ul. Mińskiej będzie jeździła stara zabytkowa ciuchcia. Będzie to kolejna atrakcja w tym miejscu. Skąd ten pomysł? Z historii tego terenu. Jakiś czas temu odkryto na starych mapach, że rzeczywiście przez teren fabryki przebiegało torowisko. Ciągnęło się wzdłuż hal przemysłowych.

Odkrycie torów na mapie zachęciło do ich poszukiwań na terenie Soho Factory. I odnaleziono je! Drewniane podkłady leżały w ziemi kilkadziesiąt lat. Już odrestaurowano pierwszy, liczący 200 metrów odcinek. Będzie on stale wydłużany.

Sprowadzono też specjalną, małą lokomotywę, typu SM03 . Takie ciuchcie produkowano w latach 60. Jest również (zatrudniony na etacie) maszynista. Pierwsze wycieczki ruszą już we wrześniu.

Soho Factory to pofabryczny teren, który zaadaptowali architekci i artyści. Przed wojną mieściły się tu zakłady przemysłowe, natomiast w latach 50. i później produkowano tu motocykle. Obecnie to miejsce firm architektonicznych, odzieżowych, będą też mieściły się tu lofty. Miejsce jest niezwykle popularne wśród mieszkańców stolicy. Głównie ze względu na dużą ilość imprez, jakie się tu organizuje.

d48t8vj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48t8vj