Trwa ładowanie...
d6mw2c3

Zabytkowa kamienica na Pradze odzyska dawny blask [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabytkowa kamienica na Pradze odzyska dawny blask [ZDJĘCIA]
d6mw2c3

Od wielu lat stoi opuszczona i wszyscy już ją spisywali na straty. Jednak jest szansa, że kamienica przy ulicy Brzeskiej odzyska dawny blask dzięki projektowi Warszawskie Kamienice. Kamienica Menachema Rotlewiego była niegdyś przepiękną, praską czynszówką oddaną do użytku w 1914 roku. Budowla przetrwała bombardowanie Warszawy.

Zobaczcie też: Chcą ratować świadectwa stalinowskich zbrodni na Pradze

Mieszczący się przy ulicy Brzeskiej niedaleko Ząbkowskiej , 6-kondygnacyjny budynek przechodził z rąk do rąk niszczejąc z każdym rokiem, by wreszcie wrócić w ręce prawowitych właścicieli, którzy utracili go na mocy Dekretu o Własności i Użytkowaniu (nazywanego „ Dekretem Bieruta ”). Dziś niezamieszkała straszy obdrapaną fasadą, zabitym deskami oknami i opadającym tynkiem.

Losy budynku przy Brzeskiej 18 odmienią się. Mimo iż budynek frontowy oraz przyległe oficyny nie są
zamieszkałe od 2008 roku, przeprowadzona niedawno ekspertyza techniczna wykazała, że mury są w dobrym stanie, a obiekt nadaje się do kompleksowej renowacji. Inwestycji podejmie się spółka Magmillon, która 19 stycznia podpisała umowę z dotychczasowymi właścicielami kamienicy.

d6mw2c3

Rewitalizacja kamienicy potrwa mniej niż 2 lata. W efekcie odtworzona zostanie kompleksowo cała kamienica wraz z wewnętrznym dziedzińcem. Zostaną również zainstalowane 3 niezależne windy osobowe. - To najbardziej ekscytujący projekt, jaki dotychczas prowadziliśmy w ramach Warszawskich Kamienic – mówi Wawalove.pl zarządzający spółką Magmillon, Kuba Karliński– Atutem jest też lokalizacja. W tej chwili nie ma w Warszawie bardziej perspektywicznej niż bliska Praga.

Ogółem do użytku w 2016 roku zostaną oddane lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 3600 m2.

Zobaczcie też: Zdewastowano elewację zabytkowego Iluzjonu! [ZDJĘCIA]

d6mw2c3

Podziel się opinią

Share

d6mw2c3

d6mw2c3