Trwa ładowanie...

Zaćmienie Słońca na telebimie. Piknik astronomiczny na Ochocie

Zaćmienie osiągnie w maksymalnej fazie 72 proc. "Będzie co oglądać"

Share
Zaćmienie Słońca na telebimie. Piknik astronomiczny na Ochocie
d34onnq

Częściowe Zaćmienie Słońca, czyli zjawisko powstające, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią możemy zaobserwować już 20 marca. Następna okazja by je zobaczyć, pojawi się dopiero za 6 lat, tym bardziej warto udać się w piątek na teren ochockiego Technikum nr 7. Odbędzie się tam pokaz zaćmienia Słońca na telebimie oraz kilka innych atrakcji. Zarówno dla całkiem małych, jak i i zupełnie dorosłych miłośników astronomii.

- Obraz zaćmienia na telebimie, będzie można także zobaczyć ruchomy model słońca i księżyca, obejrzeć modele satelitów Lem i Heweliusz, dowiedzieć się z czego składa się kometa, posłuchać wykładów np. o pogodzie kosmicznej, czy własnoręcznie zmierzyć obwód Ziemi - poinformowała WawaLove.pl Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa UD Ochoty.

W tym roku zaćmienie osiągnie w maksymalnej fazie (ok. godz. 10.56) 72%, będzie zatem co oglądać. Warto też dodac, że Technikum przy Szczęśliwickiej jest jedyną w Warszawie placówką oświatową, która posiada profesjonalne obserwatorium astronomiczne. Imprezę organizują wspólnie: Technikum nr 7, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i Urząd Dzielnicy Ochota.

d34onnq

Start: najbliższy piątek, 20 marca, od godz. 9.30.
Technikum nr 7. mieści się przy ul. Szczęśliwickiej 56.

d34onnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34onnq