Trwa ładowanie...
d1cr6rl

Zaćmienie Słońca na telebimie. Piknik astronomiczny na Ochocie

Zaćmienie osiągnie w maksymalnej fazie 72 proc. "Będzie co oglądać"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaćmienie Słońca na telebimie. Piknik astronomiczny na Ochocie
d1cr6rl

Częściowe Zaćmienie Słońca, czyli zjawisko powstające, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią możemy zaobserwować już 20 marca. Następna okazja by je zobaczyć, pojawi się dopiero za 6 lat, tym bardziej warto udać się w piątek na teren ochockiego Technikum nr 7. Odbędzie się tam pokaz zaćmienia Słońca na telebimie oraz kilka innych atrakcji. Zarówno dla całkiem małych, jak i i zupełnie dorosłych miłośników astronomii.

- Obraz zaćmienia na telebimie, będzie można także zobaczyć ruchomy model słońca i księżyca, obejrzeć modele satelitów Lem i Heweliusz, dowiedzieć się z czego składa się kometa, posłuchać wykładów np. o pogodzie kosmicznej, czy własnoręcznie zmierzyć obwód Ziemi - poinformowała WawaLove.pl Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa UD Ochoty.

W tym roku zaćmienie osiągnie w maksymalnej fazie (ok. godz. 10.56) 72%, będzie zatem co oglądać. Warto też dodac, że Technikum przy Szczęśliwickiej jest jedyną w Warszawie placówką oświatową, która posiada profesjonalne obserwatorium astronomiczne. Imprezę organizują wspólnie: Technikum nr 7, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i Urząd Dzielnicy Ochota.

Start: najbliższy piątek, 20 marca, od godz. 9.30.
Technikum nr 7. mieści się przy ul. Szczęśliwickiej 56.

Przeczytajcie też: Warszawski Dzień Sąsiada 2015

d1cr6rl

Podziel się opinią

Share

d1cr6rl

d1cr6rl