Trwa ładowanie...

Zaczął się sezon na stołecznych lodowiskach

Już teraz czynnych jest pięć miejskich lodowisk

Zaczął się sezon na stołecznych lodowiskach
d3rasmb

Miejskie lodowiska znajdują się pod adresami:

  • przy ul. Obrońców Tobruku 40 (Bemowo),
  • na Torze Łyżwiarskim „Stegny” przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów),
  • WOW „Wisła” przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ),
  • OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej,
  • WOW „Wisła” przy ul. Górczewskiej 69/73 (Wola).

Kolejne lodowiska w innych dzielnicach zostaną uruchomione w pierwszej połowie grudnia. Planowane jest otwarcie lodowisk na Białołęce (ul. Strumykowa 21), Ochocie (ul. Rokossowska 10), Pradze-Południe (al. Stanów Zjednoczonych 24), Targówku (ul. Łabiszyńska 20), w Wilanowie (ul. Gubinowska 28/30), we Włochach (Park im. M. Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia) i w Ursusie (przy ul. K. Sosnkowskiego 10 oraz przy ul. Keniga 20).

d3rasmb

Wszystkie miejskie lodowiska będą udostępnione aż do marca przyszłego roku.

Już od środy, 5 grudnia, będą mogli bezpłatnie korzystać z lodowiska znajdującego się przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Świętokrzyskiej). Lodowisko o przyjemnej nazwie „Arena” będzie dostępne codziennie: od godz. 8.00 do godz. 20.00 (od poniedziałku do czwartku), natomiast w piątek, sobotę i niedzielę będzie ono czynne aż do godz. 21. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Osoby nie posiadające własnego sprzętu będą mogły skorzystać z wypożyczalni.

Entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej przy ul. Drawskiej 22. Ten pokryty igielitem warszawski szczyt ma prawie 75 m wysokości. Trasa zjazdu wynosi 227 metrów. Zjeżdża się z niego ze średnią prędkością 36 km/h. Na górce działają dwa wyciągi: talerzowy i krzesełkowy. W ciągu godziny na szczyt może wjechać blisko dwa tysiące osób. Sztuczne naśnieżanie trasy jest możliwe dopiero, gdy temperatura spada poniżej zera. Godzinna jazda po stoku w dni powszednie kosztuje 19 złotych, natomiast w weekendy wynosi 23 złote.

d3rasmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rasmb