Trwa ładowanie...
d1gpc5d

"Zaczytani" - społeczne poruszenie na rzecz dzieci w szpitalach, domach dziecka i hospicjach

Można przynieść swoją ulubioną książkę z młodości bądź którą już przeczytały inne dzieci lub zupełnie nową
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zaczytani" - społeczne poruszenie na rzecz dzieci w szpitalach, domach dziecka i hospicjach
d1gpc5d

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła” - stwierdziła Wisława Szymborska. Zabawa zabawą, ale są tacy, którzy starają sie udowodnić, że książki i ich czytanie mogą mieć moc zbawienną.I pragną zainspirować jak największą liczbę osób do częstego zaglądania w karty książek. Nie od dziś wiadomo - podkreślają - że ten kto czyta, żyje podwójnie.

Organizatorzy kampanii "Zaczytani" chcą sprowokować społeczne poruszenie, dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Organizują punkty zbiórek na terenie całego kraju. Można przynieść swoją ulubioną książkę z młodości bądź którą już przeczytały inne dzieci lub zupełnie nową!

Książki przekazane przez osoby prywatne oraz wydawnictwa i księgarnie trafiają do potrzebujących placówek (oddziały dziecięce, placówki terapeutyczno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, hospicja etc.).Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń. Placówki biorące udział w projekcie Zaczytani nie są obciążone żadnymi kosztami, książki są przekazywane bezpłatnie.

d1gpc5d

Dołączcie do nas! - apelują "Zaczytani". Sprawdź w zakładce Jak pomóc, jak możesz przekazać książki.

Zobacz także: Przed Pałacem Kultury odbędzie się wielkie śniadanie wielkanocne

d1gpc5d

Podziel się opinią

Share
d1gpc5d
d1gpc5d