Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
15-01-2013 12:20

Zadźgał staruszka w jego własnym domu

Włamanie i brutalne morderstwo na Pradze Południe

Zadźgał staruszka w jego własnym domu
d1tfpoe
d1tfpoe

85-latek został zadźgany w swoim własnym mieszkaniu na Pradze Południe. Dyżurny komendy przy Grenadierów został poinformowany o ujawnieniu splądrowanego mieszkania, w którym leżał zakrwawiony i nieprzytomny mężczyzna. Lekarz pogotowia ratunkowego, który przybył na miejsce, stwierdził zgon 85-latka. Na ciele mężczyzny znaleziono wiele ran kłutych. Ustalenia policjantów i oględziny miejsca zdarzenia wskazywały na to, że w mieszkaniu doszło do zabójstwa. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a policjanci niezwłocznie zajęli się rozwiązaniem sprawy zabójstwa.

Już po kilku godzinach kryminalni zatrzymali 42-letniego Sylwestra J. podejrzewanego o dokonanie zabójstwa. W ręce policjantów wpadł również drugi mężczyzna - 42-letni Piotr B. podejrzewany o nieudzielenie pomocy ofierze. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi.* Sylwester J. powiedział policjantom, że to on kilkakrotnie ugodził 85-latka nożem.* Funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnym motywem zabójstwa była zaplanowana wcześniej kradzież pieniędzy należących do 85-letniego mężczyzny.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Nieudzielenie pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe