Trwa ładowanie...

Zadziałaj lokalnie - Miasto pomoże przy realizacji

Przy wsparciu m.st. Warszawy można zrealizować swój pomysł na działania lokalne

Share
Zadziałaj lokalnie - Miasto pomoże przy realizacji
d1itfl7

W czwartek 11 lipca Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie inicjatywy lokalnej. Po wejściu w życie tej uchwały i podpisaniu przez Prezydenta m.st. Warszawy zarządzenia ws. określenia szczegółowego trybu rozpatrywania i realizacji wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej, mieszkańcy Warszawy będą mogli sami albo za pośrednictwem organizacji pozarządowych złożyć wniosek o realizację inicjatywy lokalnej i otrzymać wsparcie Miasta.

Malowanie ławek na osiedlu, zajęcia edukacyjne z zasad segregacji śmieci, odnowienie klubu mieszkańca, a może rozbudowa lokalnego placu zabaw? To wszystko są działania lokalne, które teraz mieszkańcy będą mogli realizować przy wsparciu miasta. Mieszkańcy z pomysłem na inicjatywę lokalną, bezpośrednio lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych, mogą złożyć wniosek do miasta. Oprócz opisania planowanego przedsięwzięcia, muszą też przedstawić wkład własny, który może być wskazany w postaci pracy społecznej, czyli liczbę „osobogodzin” mieszkańców zaangażowanych w realizację projektu, wkładu rzeczowego (np. farby, narzędzia, udostępnienie pomieszczeń) lub wkładu finansowego. Miasto ze swojej strony nie może bezpośrednio przekazać środków finansowych grupie mieszkańców, ale może na przykład kupić materiały lub sfinansować usługi, zapewnić wsparcie organizacyjne i osoby do określonych prac, czy wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy loklanej zawarte są w przewodniku* "Działaj w swojej okolicy! Inicjatywy lokalne – krok po kroku"*.

d1itfl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1itfl7
d1itfl7