Trwa ładowanie...

Zaginął Wiesław Rzeczny. Seria dziwnych zdarzeń nad Wisłą [WIDEO]

Kto pilnuje porządku nad Wisłą? Nowy film zrealizowany w ramach kampanii Dzielnica Wisła rzuci światło na te okoliczności.

Zaginął Wiesław Rzeczny. Seria dziwnych zdarzeń nad Wisłą [WIDEO]
d33gpbx
d33gpbx

Wydarzenia ostatnich tygodni wstrząsnęły całą Warszawą. Najpierw zaginął znany hydrolog Wiesław Rzeczny, niedługo później nad Wisłą zaczęły mieć miejsce dziwne sytuacje. Kto pilnuje porządku nad Wisłą? Nowy film zrealizowany w ramach kampanii Dzielnica Wisła rzuci światło na te okoliczności.

– Gotham ma Batmana, Nowy Jork Spidermana, a Metropolis Supermana. Warszawa, jako szanująca się metropolia również zasługuje na własnego superbohatera – tłumaczy Grzegorz Gospodarek ze studia filmowego Panato, scenarzysta i reżyser nowego filmu zrealizowanego w ramach kampanii Dzielnica Wisła. – Tak właśnie narodził się Wisław – odważny i bezkompromisowy bohater o wąskiej specjalizacji. Walczy z zaśmiecaniem warszawskich plaż, a to zadanie wymaga nadzwyczajnych supermocy – dodaje Gospodarek.

W filmie poznajemy historię Wiesława Rzecznego, znanego społecznika i hydrologa, który całe swoje życie poświęcił rewitalizacji nadwiślańskich terenów. Jego celem było przywrócenie rzeki warszawiakom. Niestety zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, który całkowicie zmienił jego życie… film pokazuje, co stało się potem.

d33gpbx

W rolę Wiesława wcielił się Grzegorz Kwiecień. Obok niego wystąpiło kilka osób, które zagrały samych siebie. Maciej Orłoś odegrał rolę dziennikarza Teleexpressu, dyrektor Biura Marketingu Miasta, Robert Zydel, reprezentował eksperta z Urzędu Miasta, zaś Rafał Łapiński, który na co dzień pływa Taxi Wisła, w filmie wypowiedział się jako warszawski wodniak.

Film został wyprodukowany w ramach kampanii Dzielnica Wisła, emitowany będzie w Internecie oraz w nadwiślańskich klubokawiarniach.

Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto to druga edycja kampanii edukacyjnej promującej dbanie o czystość nad Wisłą. W tym roku szczególny nacisk położony jest na dbanie o nadwiślańską naturę. Kampania realizowana jest na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy oraz przez koordynowana agencję John Pitcher i Stowarzyszenie Komisja Klubowa zrzeszające przedstawicieli warszawskich klubów.

Źródło: UM Warszawa

*Przeczytajcie również: Zmiany nad Wisłą. Powstaną łąki z rodzimą roślinością *

d33gpbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33gpbx