Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Zainwestuj w Ethereum w 2022 roku

Poza środowiskiem osób, które interesują się zarówno ideą kryptowalut od strony technicznej, jak i inwestycyjnej, Ethereum jest zdecydowanie mniej znane niż Bitcoin. Jeśli jednak chcesz zainwestować w kryptowalutę w 2022 r., powinieneś bardzo poważnie zastanowić się nad jego zakupem. Dlaczego? Powody przedstawiamy w poniższym artykule.

Share
 Źródło: materiały partnera
d1m6fbb

Czym jest Ether, a czym Ethereum?

Ethereum jest zaprezentowaną w 2013 r. przez jej twórcę, Vitalika Buterina, platformą opartą podobnie jak Bitcoin na technologii blockchain. Oferuje także "swoją" kryptowalutę, czyli Ether, dzięki której może się rozwijać.

Ether (ETH), choć nieprawidłowo, jest zamiennie nazywany Ethereum. Również na giełdach kryptowalut i w poważnych publikacjach, w czym podobny jest do XRP i Ripple.

Dlaczego Ether jest atrakcyjną kryptowalutą?Ether powiązany jest ściśle z platformą Ethereum, która:

  • umożliwia budowanie aplikacji zdecentralizowanych (dApps) i zawieranie smart kontraktów,
  • może pełnić rolę platformy crowdfundingowej i umożliwiać gromadzenie środków na konkretny projekt,
  • pozwala na tworzenie innych kryptowalut, które także mogą stanowić środek wymiany,
  • posiada bardziej sprawny i wydajny system płatniczy (realizacja transakcji nawet w kilkanaście sekund, podczas gdy transakcjom w bitcoinach zajmuje to zwykle kilkanaście minut),
  • jest co do zasady tańsza niż system Bitcoina, choć okresowo opłata transakcyjna osiągała wyższy poziom niż opłata w sieci Bitcoin.
d1m6fbb

Te wszystkie właściwości sieci Ethereum wpływają korzystnie na zainteresowanie Etherem, co przekłada się bezpośrednio na stałą tendencję wzrostową kursu kryptowaluty. Ether to wirtualny pieniądz i instrument spekulacyjny, który odznacza się dużą podażą, póki co nielimitowaną. Prawdopodobnie ilość Etherów będzie ograniczona do 150 mln (wobec 21 mln bitcoinów), przy czym potencjał wydobywczy to ponad 30 mln. Dla porównania, do osiągnięcia górnej granicy liczby Bitcoinów będących w obiegu brakuje zaledwie 2 mln.

Ethereum (Ether) jest atrakcyjny z uwagi na bardziej uniwersalny system, w którym funkcjonuje. Niestety nie oznacza to pewnej przewagi kursowej nad Bitcoinem. Jeśli interesuje cię, jak zmienia się cena Ethereum – kurs w ujęciu dobowym, jak również tygodniowym, miesięcznym, rocznym i od wprowadzenia na rynek, sprawdzisz choćby na giełdzie oferującej tę kryptowalutę.

Czy inwestując w Ether, na pewno zarobię?

To jest pytanie, na które odpowiedź warta jest miliony. Niestety, nikt jej nie zna. Inwestując w jakąkolwiek kryptowalutę, a także w inne, bardziej konwencjonalne instrumenty finansowe, zawsze ryzykujesz. Nawet najlepiej rokująca inwestycja może okazać się fiaskiem, podobnie jak nieoczekiwane mogą być zyski z pozornie niezbyt korzystnie ulokowanych pieniędzy.

Takim ryzykiem obarczony jest również zakup Etheru. Choć obiektywnie trzeba przyznać, że większość specjalistów przewiduje tendencję wzrostową. Ostrożniejsi mówią jednak o niższych zyskach i bardziej płaskiej krzywej cenowej niż dotychczas. Optymiści twierdzą, że Ether ze względu na ścisłe powiązanie z obiecującą pod względem rozwoju platformą Ethereum, będzie rósł i to znacznie, osiągając w perspektywie kilkuletniej cenę 10, 20, a może nawet 30 tys. USD.

d1m6fbb

 Ostrzeżenie:

Kryptowaluty i kontrakty CFD to instrumenty złożone. Handel nimi wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 72% kont inwestorów detalicznych traci swój kapitał podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Giełda kryptowalut ZONDA dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Artykuł sponsorowany
d1m6fbb
d1m6fbb