Trwa ładowanie...
d3e70ms

Żakowski: Patryk Jaki jest tak kiepski, że aż groźny

- Znów może wygrać fatalny kandydat PiS, bo lepszy kandydat PO zrobi zbyt wiele błędów, by zmobilizować poparcie demokratów z prawicy i lewicy - tłumaczy Jacek Żakowski w "Gazecie Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Żakowski o wyborach w Warszawie
Jacek Żakowski o wyborach w Warszawie (WP.PL, Fot: WP)
d3e70ms

W "Magazynie Świątecznym" pojawił się artykuł Witolda Gadomskiego i Jakuba Bierzyńskiego. Dziennikarze w artykule piszą, że nie powinno się krytykować kandydatów PO, bo w ten sposób wzrasta poparcie Patryka Jakiego.

Jacek Żakowski w felietonie odpowiedział na ich artykuł. - W „Magazynie Świątecznym” Witold Gadomski i Jakub Bierzyński postarali się, jak umieli. Ich teksty pokazują, dlaczego mimo katastrofalnych rządów opozycja wciąż cienko przędzie, a jej wyborcy drżą przed kolejną porażką - tłumaczy redaktor.

Publicysta wyjaśnia, że znowu może wygrać fatalny kandydat PiS, bo lepszy kandydat PO zrobi zbyt wiele błędów, by zmobilizować poparcie demokratów z prawicy i lewicy. - W Warszawie to ryzyko pozostaje małe. Jaki jest zbyt operetkowy (w groźnym sensie), żeby Warszawiacy w jego ręce oddali swój los - uważa Żakowski. Zadaje pytanie, dlaczego jaśniejsza część polskiego elektoratu znów musi popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem? Dlaczego demokratyczna, liberalna, wykształcona, prozachodnia część naszego społeczeństwa nie jest w stanie wystawić reprezentacji jakościowo bliższej naszym aspiracjom?

d3e70ms

Przeczytaj też: Kolejne obietnice Jakiego. "Przeznaczę 3-4% budżetu na warszawski sport"

Dziennikarz w odpowiedzi tłumaczy, że liderzy PO wierzą, że kogokolwiek wystawią, wyborcy muszą go poprzeć, bo chcą zatrzymać PiS. - W ten sposób zdolny specjalista od spraw europejskich został kandydatem na prezydenta miasta, o którym nie ma pojęcia, chociaż PO ma wybitnych młodych polityków (jak poseł Szczerba czy wiceprezydent Olszewski) od lat zajmujących się miastem, a w szerokim obozie demokratycznym jest takich osób wiele - czytamy w felietonie.

Jacek Żakowski tłumaczy, że właśnie w ten sposób dwie kadencje rządziła Platforma Obywatelska. - Dzika polaryzacja, której produktem jest psia, tożsamościowa wierność elektoratu, działa na rzecz najsilniejszego, a Platforma długo była najsilniejsza - podsumował redaktor.

Zobacz też: Żakowski: Tusk nie ma szans na wygraną. Wybory nie będą uczciwe

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3e70ms

Podziel się opinią

Share

d3e70ms

d3e70ms