Trwa ładowanie...

Zakrywanie nosa i ust będzie w Polsce obowiązkowe. Gdzie w Warszawie kupić maseczkę?

Noszenie maseczki będzie obowiązkowe od czwartku 16 kwietnia. „Wprowadzamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej", powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia, podczas konferencji prasowej. Gdzie w Warszawie kupić takie maseczki? Nie jest tajemnicą, że sprzętu ochronnego brakuje w całej Polsce. Poznaj miejsca w stolicy, gdzie kupisz je w przystępnych cenach.

Share
Zakrywanie nosa i ust będzie w Polsce obowiązkowe. Gdzie w Warszawie kupić maseczkę?Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d1kt0qr

Koronawirus w Polsce. Zakrywanie nosa i ust będzie obowiązkowe

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapowiedział, że od czwartku 16 kwietnia obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Podkreślił jednocześnie, że nowy wymóg można spełnić poprzez zasłonięcie nosa i ust maseczką ochronną, ale również chustką czy szalikiem.

- Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej- powiedział szef resortu zdrowia.

Maseczki ochronne. Gdzie je kupić w Warszawie?

Skąd wziąć maseczki? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje prawdopodobnie większość z nas. To zupełnie zrozumiałe. W końcu niemalże na każdym kroku słyszymy, że sprzętu ochronnego brakuje nawet w szpitalach. Co więcej, na warszawskich grupach społecznościowych każdego dnia pojawiają się pytania dotyczące miejsc, w których można nabyć taką maseczkę w przystępnej cenie. Mieszkańcy stolicy są niezwykle chętni do pomocy i dzielą się swoją wiedzą na ten temat. My z morza informacji, wyłowiliśmy kilka wyjątkowych miejsc, dzięki którym za niewielką cenę staniecie się ich szczęśliwymi posiadaczami.

d1kt0qr

Jedna z użytkowniczek grupy „My ludzie z Warszawskiej Woli” poinformowała, że przy kościele św. Józefa pracuje krawcowa szyjąca maseczki zarówno do szpitali, jak i indywidualnych osób. Kolejna grupowiczka wtrąciła, że na rogu ulicy Górczewskiej i Syreny pani krawcowa szyje maseczki, których koszt to 10 złotych za sztukę. Okazuje się, że oprócz tego jednorazowe maseczki dostępne są również w aptece na ul. Sokołowskiego. Tam zapłacimy za nią 15 złotych.

Na grupie mieszkańców Bielan użytkownicy przekazali, że zarówno maseczki jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku dostępne są m.in.w sklepie Agora. Oprócz tego znajdziemy je również w „Poprawkach krawieckich” na ulicy Marymonckiej.

Grupowiczka żoliborskiej platformy sąsiedzkiej przekazała, że bawełniane maseczki dostać możemy w punkcie usług krawieckich na ulicy Krasińskiego 39. Maseczki z kieszonką na filtr są również w Składnicy Harcerskiej na Czaki. Z kolei inny użytkownik dodał, że maseczki trójwarstwowe dostępne są na stronie intranetowej www.chronimy.com.pl. Wysyłka na cały kraj na następny dzień roboczy.

Postawą godną naśladowania wykazały się również krawcowe z Powiśla, które szyją materiałowe maseczki. Zapraszam na ul. Solec 46, napisał użytkownik.

d1kt0qr

Koronawirus w Warszawie. Na ulicach pojawiają się automaty z maseczkami

Na ulicach Warszawy pojawiają się automaty z maseczkami jednorazowymi i rękawiczkami. Znajdziemy je m.in. przy ulicy Mozarta 1 na osiedlu Służew nad Dolinką oraz na rogu Wołoskiej i Odyńca przy wejściu na bazarek.

-Przy ulicy Mozarta 1 pomiędzy wejściem do biura Spółdzielni a wejściem do biblioteki i Klubu Seniora stanął automat vendingowy. W automacie kupicie produkty niezbędne w czasie epidemii. Maseczki medyczne pakowane pojedynczo w cenie 8,80zł, rękawiczki jednorazowe - para w cenie 2,50 zł, żele antybakteryjne w buteleczkach po 13,90 zł lub w saszetkach- 3 szt za 4,50 zł. Płatność tylko kartą- czytamy na Facebooku Spółdzielni Mieszkaniowej.

* Zobacz także:Ks. Krzysztof Niedałtowski o ochronie przed koronawirusem. Rozwiał wątpliwości*

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kt0qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kt0qr
d1kt0qr