Trwa ładowanie...

Zamek Królewski w remoncie na Euro 2012

Będzie reklama wielkoformatowa zamiast ściany wschodniej zabytkowej budowli?
Share
Zamek Królewski w remoncie na Euro 2012
d3li1c3

Podczas odbudowy Arkad Kubickiego, znajdujących się na ścianie wschodniej Zamku Królewskiego, odkryto kawałek muru z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Miał on jaśniejszą, piaskową barwę. Ta dawna kolorystyka ma być w tej części fasady przywrócona. Do tego dochodzi naprawa murów, w tym osuszenie i dezynfekcja, naprawa tynków, konserwacja rzeźb oraz elementów kamiennych i metalowych. Powstanie nowa instalacja służąca do ochrony przed ptakami. Będzie też nowe oświetlenie i monitoring.

Wschodnia elewacja nie była remontowana od czasu odbudowy obiektu. Prace są obecnie w toku i potrwają do jesieni co oznacza, że kibice, którzy przybędą na Euro 2012, będą oglądać część Zamku Królewskiego zza rusztowań. Dyrekcja twierdzi, że remontu nie można już było przełożyć.

Tylko czy nie jest to kolejne świetne miejsce na wielkoformatową reklamę? Wydaje się, że Warszawa na Euro 2012 zamierza przystroić się przede wszystkim w reklamowe banery, nawet kosztem pięknych budowli.Miejmy nadzieję, że z Zamkiem Królewskim tak się nie stanie. Zwłaszcza, że w parku sąsiadującym ze wschodnią elewacją zabytku odbywać się będą pokazy multimedialne fontann, które podczas mistrzostw piłkarskich mają przyciągać turystów.

d3li1c3

Podziel się opinią

Share
d3li1c3
d3li1c3