Trwa ładowanie...
d1boo30

Zamiast warzyw - nielegalne papierosy o wartości 11 mln złotych. Akcja CBŚ

CBŚ zlikwidowało największy w Polsce magazyn przerzutowy [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast warzyw - nielegalne papierosy o wartości 11 mln złotych. Akcja CBŚ
d1boo30

Policjanci CBŚP ujawnili przemyt papierosów i tytoniu do fajki wodnej na niesłychaną dotąd skalę. Tylko na terenie Warszawy ujawnionych zostało 17 milionów nielegalnych papierosów oraz 5,4 tony nielegalnego tytoniu do fajki wodnej. - Wartość strat Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconych podatków oszacowana została na 21,5 milionów złotych. W Warszawie zatrzymanych zostało do tej sprawy trzech mężczyzn - informuje Komenda Główna Policji .

Niedawno opisywaliśmy zlikwidowaną przez funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej, mieszczącą się na Włochach nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej. Policjanci zabezpieczyli wówczas 57 ton tytoniu.

Przeczytajcie: Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie

d1boo30

Niedawno funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na czarnym rynku pojawiły się duże ilości nieznanych dotąd producentów papierosów w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że papierosy są nielegalnie produkowane na Słowacji i stamtąd przewożone do - jak się okazało - największego ujawnionego w Polsce magazynu przerzutowego. W Warszawie w zajmowanych przez przestępców hangarach zarejestrowana była firma, która miała handlować warzywami. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36 - 60 lat.

Sprawcy przepakowywali papierosy w opakowania towarów budowlanych i przygotowywali je do dalszego przemytu w mniejszych partiach na teren Europy Zachodniej. Wartość rynkowa ujawnionych papierosów to aż 11 mln złotych. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili także nielegalny tytoń do fajki wodnej - ponad 5,4 ton o rynkowej wartości ponad 3 milionów złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków akcyzowych oszacowane zostały na kwotę aż 21,5 milionów złotych.

Zobaczcie film z akcji CBŚP!

Przeczytajcie też: Libijscy dyplomaci liderami w łamaniu przepisów drogowych

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30