Trwa ładowanie...
d3erly6

Zamknięto słynną cukiernię Bliklego w Warszawie po niemal 150 latach

Po cukierni Blikle przy ul. Nowy Świat w Warszawie zostały tylko ślady. Lokal został zamknięty i zlikwidowany, choć w tym miejscu funkcjonował od XIX wieku. Firma Blikle postanowiła przenieść cukiernię do lokalu obok. Skąd ta decyzja?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cukiernia A.Blikle przy ul. Nowy Świat w 2013 roku
Cukiernia A.Blikle przy ul. Nowy Świat w 2013 roku (East News, Fot: Piotr Fotek)
d3erly6

W zamknięciu cukierni informuje "Gazeta Wyborcza". Jak pisze gazeta, drzwi i witryny lokalu zasłonięte są żaluzjami, a znad wejścia zdjęto charakterystyczny szyld: "A. Blikle 1869".

Na chodniku umieszczono planszę, która informuje, że cukiernia została przeniesiona pod adres Nowy Świat 33, czyli do lokalu obok.

Zobacz także: 10 najdroższych ulic w Polsce

d3erly6

Spółka swoją decyzję tłumaczy "spadkiem atrakcyjności ulicy Nowy Świat".

Jak przekonuje jej przedstawiciel, z ulicy tej "z roku na rok wycofują się z niej kolejne wielkie marki, a w ich miejsce pojawiają się najemcy, którzy nie mają już tak dużej siły przyciągania klientów".

W efekcie działające na tej ulicy firmy ma odwiedzać coraz mniej ludzi, ale jednocześnie czynsze według firmy Blikle pozostają na bardzo wysokim poziomie.

Blikle tłumaczy też, że posiadanie dwóch lokali obok siebie wprowadzało klientów w błąd i już nie jest ekonomicznie uzasadnione.

Firma nie wyklucza jednak, że otworzy drugi lokal na Trakcie Królewskim "w odpowiedniej odległości od obecnego lokalu".

d3erly6

Podziel się opinią

Share

d3erly6

d3erly6