Trwa ładowanie...

Zamknięto ważny wjazd na most Śląsko-Dąbrowski. Remontują mur oporowy

"Po zakończeniu robót przywrócona zostanie poprzednia stała organizacja ruchu"

Share
Zamknięto ważny wjazd na most Śląsko-Dąbrowski. Remontują mur oporowy
dk2518x

Aż do września zamknięta będzie łącznica wjazdowa z Wisłostrady na most Śląsko-Dąbrowski przy ul. Nowy Zjazd - poinformował Zarząd Dróg Miejskich . Powodem są prace przy remoncie muru oporowego Trasy W-Z przy Centrum Stomatologii.

Chodzi o konstrukcję betonową, podtrzymującą nasypy dojazdów do mostu (zdjęcie poniżej). - Wraz z upływem czasu pojawiły się na niej liczne uszkodzenia. Prace zapewnią dalszą, bezpieczną eksploatację zarówno muru, jak i dojazdu (łącznicy) do mostu Śląsko-Dąbrowskiego - wyjaśniają urzędnicy ZDM-u. I dodają: W ramach prac usuniemy pęknięcia i zarysowania. Wykonamy też gruntowne czyszczenie i nową okładzinę powierzchni ścian. Przy murach z kostki kamiennej zostanie odtworzone obrukowanie. W części muru planowane są prace, które zapewnią redukcję parcia gruntu na mur, co ograniczy w przyszłości jego wychylanie się. Zakres robót obejmuje też renowację i poprawę stanu technicznego schodów zlokalizowanych przy Centrum Stomatologii. Powierzchnia muru zostanie pokryta warstwą antygraffiti oraz warstwą zabezpieczającą przed wodą.

Mur znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatora zabytków. Dlatego też kolorystyka i faktura betonu remontowanych murów nawiązywać będzie do pozostałych obiektów inżynierskich wybudowanych wzdłuż Trasy W-Z.

dk2518x

- Prace wymagają odsłonięcia elementów muru od strony nasypu. Dlatego niezbędne jest zamknięcie dla ruchu łącznicy wjazdowej na most (ul. Nowy Zjazd), zamknięty został też pas do skrętu z Wisłostrady na most - informuje ZDM.

Roboty potrwają do września, ale prace wymagające zamknięcia jezdni i chodnika muszą być zakończone w sierpniu, aby utrudnienia nimi wywołane były jak najmniej uciążliwe dla warszawiaków. Po zakończeniu robót przywrócona zostanie poprzednia stała organizacja ruchu.

dk2518x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk2518x
dk2518x