Trwa ładowanie...

Zanieczyszczenie powietrza w Warszawie znacznie przekroczyło normy. "To nie mgła"

Mowa o dwóch wskaźniku PM2,5.

Share
Zanieczyszczenie powietrza w Warszawie znacznie przekroczyło normy. "To nie mgła"
d217mqx

- Dzisiaj w Warszawie powietrze jest bardzo słabej jakości. Lepiej zostać w domu - poinformowało Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.


Dzisiaj w Warszawie powietrze jest bardzo słabej jakości. Lepiej zostać w domu. P.S. Polecamy nową aplikację Plume...

d217mqx

Społeczność Warszawski Alarm Smogowy również apeluje, by unikać dziś spacerów. Dopuszczalne normy zanieczyszczenia powietrza przekroczły w Warszawie dopuszczalną normę. Aplikacja wdana przez GIOŚ wskazuje, że przy ul. Niepodległości wskaźnik PM2,5 wynosi 244 proc., a przy ul. Marszałkowskiej 228 proc. Wszystkie szkodliwe pyły unoszą się prz ziemi, dlatego na wyższych piętrach powietrze jest czyste.

Mieliście ochotę na spacer i wyjście z dziećmi na dwór? Może zweryfikujcie plany.... :-(

"W Warszawie możemy notować od 300 do 350 przedwczesnych zgonów w wyniku nowotworu płuca oraz 1500 - 1800 przedwczesnych zgonów w wyniku chorób krążeniowych" - informuje dr Artur Badyna, ekspert Ministerstwa Środowiska. - Poziom zanieczyszczenia powietrza w Warszawie jest tragiczny. To moment, w którym miasto powinno podjąć odpowiednie kroki - powiedział WawaLove.pl Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

d217mqx

Mowa o dwóch wskaźnikach: PM2,5 oraz PM10. Ten pierwszy odnosi się głównie do zanieczyszczenia produkowanego przez samochody osobowe. Powoduje między innymi astmę, choroby alergiczne skóry czy choroby krążenia. Jego dopuszczalny wskaźnik określony przez Światową Organizację Zdrowia wynosi 25 mikrometrów na metr sześcienny, natomiast zdarza się, że w Warszawie wskaźnik ten sięga 180 mikrometrów.

d217mqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d217mqx
d217mqx