Trwa ładowanie...

Zapach gazu na stacji Młociny

To już drugi raz w ciągu jednego dnia
Share
Zapach gazu na stacji Młociny
dc6b8zp

! Tym razem wyczuto zapach gazu na stacji metra Młociny. Metro kursuje normalnie, na stacji obecni są strażacy. Informację o zapachu gazu zgłosiła pasażerka metra, potwierdzili to także maszyniści. Wagon, w którym wyczuto niepokojącą woń, znajduje się na torach odstawczych. Tam sprawdzany jest przez straż pożarną.

Zobacz także: Ewakuacja metra!

Podobne zgłoszenie zablokowało dziś kursowanie metra na 3 godziny. Po raz pierwszy zapach był wyczuwalny na stacji Świętokrzyska i Centrum około o godz. 11.05. Zostały wprowadzone wszystkie procedury: wstrzymano ruch pociągów, ewakuowano pasażerów, zamknięto perony, włączono wentylatory. O godz. 11.11 zapach pojawił się na stacji Ratusz Arsenał. O godz. 12.50 – zapach był wyczuwalny na stacji Politechnika.

dc6b8zp

Mierniki straży pożarnej oraz służb gazowniczych nie wykazały w powietrzu żadnych substancji szkodliwych. Miernikami sprawdzono także teren budowy centralnego odcinka II linii. W chwili wstrzymania ruchu pociągów metra ZTM uruchomiło komunikację zastępczą – na trasę pokrywającą się z linią metra skierowano dodatkowych 18 tramwajów i 44 autobusy. Ruch na I linii metra wznowiono o godz. 14.08.

Zobacz także: Metro wstrzymano przez chuligański wybryk


dc6b8zp

Podziel się opinią

Share
dc6b8zp
dc6b8zp