Trwa ładowanie...

Zapchlona Warszawa albo "Dobranoc, pchły na noc"

Pchełki, karaluchy i szczypawki wchodzą do sypialni…. Czyli wesoła, zabawna i charakterystyczna marka odzieżowa That Way, dla dzieci, ale nie tylko!

Zapchlona Warszawa albo "Dobranoc, pchły na noc"
d4lzt9e
d4lzt9e

Agnieszka Kucharska Zajkowska, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale grafiki. Mama dwóch małych chłopców w wieku 5 i 8 lat. Do niedawna pracowała, jako art director w agencjach reklamowych, oraz jako ilustrator. Obecnie wraz z mężem Damianem założyła firmę, gdzie dalej może spełniać się kreatywnie tworząc odzieżową markę dla dzieci i nie tylko, o nazwie That Way! (czyli Ta Droga!).

Skąd pojawił się pomysł na to, aby projektować?

Pomysł dojrzewał od dłuższego czasu. Chciałam projektować i produkować zarówno książki, ubranka, jak i różne użytkowe przedmioty. Chciałam rozszerzyć przeznaczenie ilustracji, którą się zajmuję i używać jej w szerszym znaczeniu… Jestem mamą - stąd naturalnie losy potoczyły się w tę stronę projektowania również dla dzieci.

Skąd pomysł na nazwanie sklepu „That Way”?

Od jakiś 12 lat chodzi za mną ważne dla mnie zdanie: ”There is no answer only choices” (tłum. z ang. "Nie ma odpowiedzi, są tylko wybory"), Codziennie podejmujemy setki decyzji, za które musimy wziąć odpowiedzialność, codziennie wybieramy drogę, którą decydujemy się dalej iść, That Way to jest mój wybór, ta właśnie decyzja.

d4lzt9e

Czego nie lubisz w modzie dla dzieci?

Nie lubię sztywniactwa, niewygody, nijakości i …nabzdyczenia, chyba ze to ostatnie wynika z żartu.

Co najbardziej podoba ci się w modzie dla dzieci?

Poczucie humoru, brak granic. Jeśli nawet są jakieś zasady wynikające z tradycji, kultury czy przynależności jakiejkolwiek to, aż proszą się, żeby je łamać i lubię to, że można to robić, bo dzieciom zawsze wypada więcej…!

Czym charakteryzują się twoje projekty?

Ubrania są kontynuacją całej kolekcji: ”Dobranoc, pchły na noc”. Na początku powstała pościel w rozmiarze zarówno dla dorosłych jak i dla dużych dzieci. Kołdra posiada na środku kieszeń w kształcie planety, do której można włożyć nocne skarby, cokolwiek nam się zamarzy, co chcielibyśmy mieć w łóżku pod ręką. W komplecie jest maskotka Pchła. Powstał też set jaśków z wierszykiem i pchłą, karaluchami oraz szczypawkami. Potem uszyliśmy piżamki, małe kołderki do łóżeczek dziecięcych (już bez kieszeni - ze względów bezpieczeństwa), ochraniacze do łóżeczek i torebki pchełki. Całość jest utrzymana w czerni i bieli z dodatkami neonowo-żółtymi. Mogę już zdradzić, że właśnie drukujemy własnoręcznie, sitodrukiem – książeczko-poduszkę, która będzie wieńczyć całą kolekcje, z wierszem napisanym przez Gosię Flor.

Co jest w asortymencie That Way?

Oprócz jaśków, pościeli, mamy jeszcze super mięciutkie kocyki, futrzane pledy na podłogę w kształcie pcheł, poduszki dekoracyjne, koszulki w komplecie z majteczkami z nadrukiem neonowych pchełek, i zaczynamy szyć ubrania dzienne: spodnie, shorty,sukienki, t-shirty i bluzy.

d4lzt9e

Gdzie można kupić twoje projekty?

Mamy własny sklep: www.thatway.pl, a także wystawiamy się na targach oraz w Showroomie i DaWandzie. Pracujemy już nad rozprzestrzenieniem produktów również poza Polskę.

Jak trudno pogodzić prace, rozkręcanie własnego biznesu z wychowaniem dzieci?

Szczerze mówiąc bez pomocy dziadków nie dalibyśmy rady. Należą im się wielkie podziękowania! Obowiązków jest tyle, że przydałby się cały zespół ludzi. Jednakże mimo to praca jest bardzo satysfakcjonująca!

Jaki produkt z That Way cieszy się największą popularnością?

Pościele, potem poduszki i pchły oraz piżamy.

d4lzt9e

Jakie nowe rzeczy masz jeszcze w planach?

W planach są następne kolekcje oparte swoim charakterem i formą na kolejnych książkach.

Co o twoich projektach myślą wasze dzieci?

Nasze dzieci bardzo angażują się w naszą firmę. Obmyśliły już podział ról i obowiązków na najbliższe 10 lat, ale nie mogę zdradzić szczegółów.

Jak dużą rolę odgrywa dla ciebie, jakość i skład ubrań?

Jest kluczowa. Rzeczy, które projektujemy najpierw trafiają do użytku „wewnętrznego”, nie produkujemy przedmiotów, których sami nie chcielibyśmy używać. Wszystkie materiały, z których powstała kolekcja “Dobranoc, Pchły na noc” produkowane są w Polsce, maja certyfikat, jakości i bezpieczeństwa Oeko-Tex Standard100.

d4lzt9e
d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e