Trwa ładowanie...
d2mzs97

"Zapłacisz 30 tys. albo Twoim dzieciom stanie się krzywda"

Próba szantażu w Śródmieściu. "Kierowała nim zwykła chęć zysku"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zapłacisz 30 tys. albo Twoim dzieciom stanie się krzywda"
d2mzs97

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który żądał od swojego krewnego 30 tys. złotych. - Miała to być cena za bezpieczeństwo jego dzieci - mówi WawaLove.pl komisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Do zdarzenia doszło w Śródmieściu. Do oficera dyżurnego policji zgłosił się przerażony mężczyzna. Oświadczył, że ktoś wysłał na jego pocztę e-mail z pogróżkami i żądaniem pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznana mu jeszcze wtedy osoba żąda od niego 30 tys. złotych. - Treść wiadomości mówiła o tym, że w przypadku odmowy zapłacenia tej sumy jego dzieciom może stać się coś złego. Mogą np. wpaść pod samochód lub ulec innemu ulec wypadkowi - opowiada Szumiata.

Policjanci natychmiast ruszyli do działania. - Funkcjonariusze wiedzieli że trzeba działać szybko, by zapobiec ewentualnej tragedii - relacjonują. Dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy, już kilka godzin po zgłoszeniu ustalono dane personalne osoby podejrzewanej o to przestępstwo oraz jej adres zamieszkania.

d2mzs97

Zatrzymano 31-letniego Piotra O. Okazało się, że to osoba z kręgu najbliższej rodziny pokrzywdzonego. - Mężczyzna doskonale wiedział o tym, że ojciec dzieci jest osobą zamożną. Znał nawet szczegóły dotyczące wyglądu dzieci i ich codziennego planu dnia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. - Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć policjantom dlaczego to zrobił - mówi WawaLove.pl kom. Szumiata. - Zapewne kierowała nim zwykła chęć zysku - dodaje funkcjonariusz.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty z art. 191§1 kodeksu karnego (zmuszenie do określonego zachowania przemocą). Grożą mu teraz 3 lata pozbawienia wolności. Po raz kolejny sprawdza się stare powiedzenie, ze z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.

Przeczytajcie też: Kłusownik zabił karmiąca lochę! Szuka go policja

d2mzs97

Podziel się opinią

Share
d2mzs97
d2mzs97