Trwa ładowanie...

Zapraszają wolontariuszy na kawę, oddają napiwki. Warszawskie lokale grają z WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko kwesty, koncerty i aukcje. Warszawskie kawiarnie i restauracje znalazły inny sposób na pomaganie.

Share
Zapraszają wolontariuszy na kawę, oddają napiwki. Warszawskie lokale grają z WOŚP
d6qq9pz

Trwa XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy szacują, że około 120 tys. wolontariuszy będzie dziś zbierać pieniądze "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Stołeczne kawiarnie i restauracje przyłączają się do wspólnej gry z Orkiestrą i pomagają kwetsującym z Warszawy na różne sposoby.

Na kontach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest obecnie ponad 7 milionów 139 tys. złotych - poinformował ok. godz. 11 szef WOŚP Jerzy Owsiak. - Można byłoby powiedzieć, że już teraz moglibyśmy bardzo dużo zrealizować celów, dla których gramy, czyli pediatria, czyli seniorzy - podkreślił.

W tegorocznym Finale WOŚP uczestniczy ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. Ci, którzy będą zbierać pieniądze na warszawskich ulicach, mogą liczyć na wsparcie stołecznych kawiarnii, restauracji. - Zmarzniętych wolontariuszy i wolontariuszki zapraszamy do nas na ciepłe kakao i herbatę - informuje lokal Państwomiasto w warszawskiego Muranowa - Dziś także 10% naszego obrotu dorzucamy do zbiórki. Orkiestro graj do końca świata i o jeden dzień dłużej! - czytamy na portalu społecznościowym.

To nie jedyny przypadek w stolicy: do pomagania przyłączyła się również popularna restauracja Krowarzywa, która słynnie z wegetariańskich burgerów i innych bezmięsnych dań. - Dziś cały dochód z zup ze wszystkich naszych lokali przeznaczamy na Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy. A wszyscy zmarznięci wolontariusze z puszkami i identyfikatorami dostają rozgrzewającą zupę za darmo - zapraszają pracownicy na Facebooku.

d6qq9pz

Z Orkiestrą gra również kawiarnia Moko-tuff. Oprócz serwowania ciepłych napojów dla wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami WOŚP-u, pracownicy zdecydowali, że oddadzą weekendowe napiwki na sprzęt medyczny dla najmłodszych i seniorów. - Mamy nadzieje,że pomożecie nam zebrać dobrą sumę na ten szczytny cel - napisali w internecie.

XXV Finał WOŚP: co się dzieje w stolicy?

O godz. 13 od rozgrzewki rozpoczął się 11. Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Ulicami Warszawy pobiegnie 5 tys. uczestników, a z uzbieranych pieniędzy z pakietów startowych zostaną kupione pompy insulinowe dla kobiet w ciąży z cukrzycą oraz fantomy służące do nauki pierwszej pomocy. Trasa biegu ma 5 kilometrów.

Miłośnicy dwóch kółek w niedzielę przejadą przez miasto trasą mającą 11 km. Warszawska Masa Krytyczna zaprasza też na licytację szprychówek i innych gadżetów WOŚP 2017. Licytacja rozpocznie się o godz. 15.30 pod Kolumną Zygmunta.

Jeśli jazda na rowerze po Warszawie nie jest wyzwaniem, to może okazać się nim skok z wysokości 14 piętra. W ramach 25 Finału WOŚP 2017 budynki przy ulicy Dantego 1 i Szekspira 2 zostaną połączone układem lin służącym do wykonywania skoków. Warunek? Trzeba mieć co najmniej 18 lat i wrzucić do puszki WOŚP przynajmniej 30 zł. Skakać można od godz. 10 do 17.

d6qq9pz

Po wszystkim przed Pałacem Kultury w ramach 25 finału WOŚP 2017 w Warszawie usłyszymy takie zespoły jak Enej, Łąki Łan, HUNTER, Happysad, Big Cyc, Lao Che, Romantycy Lekkich Obyczajów, czy Vavamuffin. Swój koncert dadzą też Organek, Acid Drinkres, Farben Lehre, Tabu, Urszula i Antyradio Cover Band.

O godz. 20.00 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyły się pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

Źródło: WP Wiadomości/PAP/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d6qq9pz
d6qq9pz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qq9pz
d6qq9pz