Trwa ładowanie...
holderName

Zapylacze na ulicach Warszawy. Przebrani rowerzyści na ratunek pszczołom

Ten nietypowy przejazd odbył się 29 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapylacze na ulicach Warszawy. Przebrani rowerzyści na ratunek pszczołom
holderName

Uczestnicy wycieczki przebrani byli m.in. za pszczoły i trzmiele. Wystartowali spod hotelu dla zapylaczy na warszawskim Polu Mokotowskim i przejechali 18-kilometrową trasą na Plac Defilad. Wszystko odbyło się w ramach kampanii „Adoptuj Pszczołę", której celem jest zbiórka funduszy na przeprowadzenie Wielkiego Spisu Zapylaczy, czyli nowatorskich badań nad pszczołami, prowadzonych m.in. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

- W obu edycjach “Adoptuj pszczołę” wzięły udział tysiące osób z całej Polski i to właśnie ich zaangażowanie i wielkie serca sprawiły, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. Oczywiście nadal jest bardzo dużo do zrobienia i musimy dalej działać na rzecz pszczół, dziś robimy to, w kompletnie zwariowany sposób - powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji .

W ramach przejazdu zorganizowanego przez Greenpeace i Zmianę Organizacji Ruchu, uczestnicy odwiedzili warszawskie miejsca związane z hodowlą pszczół, licytowali rozmaite przedmioty, a także wzięli udział w wyścigu po pyłek kwiatowy.

holderName

Dzięki akcji "Adoptuj Pszczołę" udało się zebrać fundusze na budowę 100 hoteli dla owadów zapylających, które stanęły w szesnastu miastach Polski. W Warszawie powstał też ogród miejski dla pszczół. Była to największa akcja crowdfundingowa w Polsce pod względem liczby wspierających – wirtualne pszczoły zaadoptowało ponad 8 tysięcy osób.

Przeczytajcie też: Wszystkie linie autobusowe wrócą na most Łazienkowski

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName