Trwa ładowanie...

Zapylacze na ulicach Warszawy. Przebrani rowerzyści na ratunek pszczołom

Ten nietypowy przejazd odbył się 29 września.

Zapylacze na ulicach Warszawy. Przebrani rowerzyści na ratunek pszczołom
d3523af
d3523af

Uczestnicy wycieczki przebrani byli m.in. za pszczoły i trzmiele. Wystartowali spod hotelu dla zapylaczy na warszawskim Polu Mokotowskim i przejechali 18-kilometrową trasą na Plac Defilad. Wszystko odbyło się w ramach kampanii „Adoptuj Pszczołę", której celem jest zbiórka funduszy na przeprowadzenie Wielkiego Spisu Zapylaczy, czyli nowatorskich badań nad pszczołami, prowadzonych m.in. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

- W obu edycjach “Adoptuj pszczołę” wzięły udział tysiące osób z całej Polski i to właśnie ich zaangażowanie i wielkie serca sprawiły, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. Oczywiście nadal jest bardzo dużo do zrobienia i musimy dalej działać na rzecz pszczół, dziś robimy to, w kompletnie zwariowany sposób - powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji .

W ramach przejazdu zorganizowanego przez Greenpeace i Zmianę Organizacji Ruchu, uczestnicy odwiedzili warszawskie miejsca związane z hodowlą pszczół, licytowali rozmaite przedmioty, a także wzięli udział w wyścigu po pyłek kwiatowy.

Dzięki akcji "Adoptuj Pszczołę" udało się zebrać fundusze na budowę 100 hoteli dla owadów zapylających, które stanęły w szesnastu miastach Polski. W Warszawie powstał też ogród miejski dla pszczół. Była to największa akcja crowdfundingowa w Polsce pod względem liczby wspierających – wirtualne pszczoły zaadoptowało ponad 8 tysięcy osób.

d3523af
d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af