Trwa ładowanie...
d6lvcdv

Zarzut dla kierowcy, który potrącił trzy osoby w Żyrardowie

Jest zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym dla 74-letniego kierowcy, który na pasach w Żyrardowie potrącił matkę z dwojgiem dzieci. Jedno z nich, 10-letnia dziewczynka, zmarła wczoraj w szpitalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żyrardów. Miejsce wypadku, gdzie w niedzielę 74-latek potrącił 3 osoby
Żyrardów. Miejsce wypadku, gdzie w niedzielę 74-latek potrącił 3 osoby (Facebook.com, Fot: Żyrardów998)
d6lvcdv

Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Informację o zarzucie podaje rmf24.pl.

Stacja informuje, że prokuratura zebrała wystarczające dowody, aby postawić kierowcy z Żyrardowa właśnie taki zarzut. Wśród dowodów są zeznania świadków, m.in. mężczyzny, który za potrąconą rodziną wchodził na przejście oraz pasażera samochodu, którym jechał podejrzany.

Do śledztwa zabezpieczono również nagranie z miejskiego monitoringu.

d6lvcdv

ZOBACZ: Ministerstwo Kultury chce zmian w godle. Marek Sawicki kpi

Prokurator zapowiedział, że powoła biegłego, którego zadaniem będzie rekonstrukcja przebiegu niedzielnego wypadku. To istotne, aby określić w ten sposób, z jaką prędkością jechał samochód.

Wobec kierowcy zastosowano policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz prowadzenia pojazdów, a także zakaz kontaktowania się z pasażerem, który był świadkiem i rodziną pokrzywdzonych. Poza tym prokuratura zabezpieczyła na poczet odszkodowań 150 tysięcy złotych.

d6lvcdv

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 2 lutego w Żyrardowie na przejściu dla pieszych przy ul. 1 Maja. 74-letni kierowca z Żyrardowa nie zauważył pieszych na pasach: 3-letniego chłopca, jego 10-letniej siostry i ich matki.

Samochód potrącił trzy osoby tuż przed siedzibą Państwowej Straży Pożarnej i to właśnie strażacy jako pierwsi zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym. Wezwano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci trafiły do szpitali w Warszawie, a ich matka do Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie.

W środę informowaliśmy o tym, że 10-latka zmarła. Obrażenia, które odniosła były na tyle poważne, że nie udało jej się uratować. Stan jej 3-letniego brata i matki jest ciężki.

Źródło: rmf24.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6lvcdv

Podziel się opinią

Share
d6lvcdv
d6lvcdv