Trwa ładowanie...

Zasadzą drzewa na XX-lecie Bemowa

Akcja sadzenia 20 tysięcy drzew na XX-lecie Bemowa miała uczcić okrągłą rocznicę powstania Bemowa jako odrębnej jednostki administracyjnej

Share
Zasadzą drzewa na XX-lecie Bemowa
d39szla

. Niestety projekt nie był należycie dopracowany i po wnikliwym przeanalizowaniu dostępnych terenów okazało się, że nie jest możliwe dokonanie takiej ilości nasadzeń.

"Po konsultacja ze specjalistami mamy pewność, że większość drzew nie przyjęłaby się ze względu na zbyt małe odstępy między nasadzeniami. Na to nie możemy sobie pozwolić, gdyż akcja odniosłaby odwrotny skutek do zamierzonego" - powiedział burmistrz Bemowa Krzysztof Strzałkowski.

d39szla

Dzielnica nie rezygnuje jednak z samej idei wspólnego sadzenia drzew i upamiętnienia tym samym XX-lecia Bemowa . Obecnie trwają prace nad nową formułą akcji. Zaplanowano w końcu zasadzenie 20 drzew, które mają tworzyć swoisty żywy pomnik upamiętniający jubileusz Dzielnicy i rozwijać się wraz z nią.

Do akcji sadzenia 20 tysięcy drzew na terenie dzielnicy zgłosiło się az 1000 mieszkańców. "Imię i nazwisko, każdej osoby która zgłosiła się do akcji 20 tysięcy drzew na XX-lecie Bemowa będzie widoczne na specjalnej tablicy pamiątkowej, która stanie przy jubileuszowym żywym pomniku Bemowa i jego mieszkańców" – deklaruje Burmistrz Strzałkowski.

Mieszkańcy otrzymają także specjalne jubileuszowe sadzonki, a finał akcji planowany jest na jesień 2014 r.

d39szla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39szla