Trwa ładowanie...

Zasoby w warszawskich bankach krwi maleją!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi mieszkańców Warszawy i Mazowsza o zgłaszanie się do oddziałów lub ambulansów. Brakuje głównie grup minusowych!

Share
Zasoby w warszawskich bankach krwi maleją!
d45hcme

Pamiętajcie: krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który ukończył 18 lat, a nie przekroczył 65 lat, jest wypoczęty i waży więcej niż 50 kg.

By oddać krew należy udać się do dowolnego punktu krwiodawstwa, mając ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem. Przed wyjściem z domu można zjeść coś lekkiego, np. kanapkę. W punkcie krwiodawstwa otrzymamy do wypełnienia kwestionariusz, który zostanie sprawdzony i zweryfikowany przez pielęgniarkę.

Najpierw zostanie od nas pobrana próbka krwi do badania hemoglobiny. Jej wartość musi być wyższa niż 13,5 jednostki. Po pomyślnym jego przejściu, lekarz punktu krwiodawstwa i krwiolecznictwa przeprowadzi badanie internistyczne oraz wywiad. Krew można oddać tylko po zakwalifikowaniu przez lekarza.

d45hcme

Czas oddawania krwi nie może przekroczyć 10 minut. Średnio proces trwa trochę krócej - 5-7 minut. Jeśli czujemy się dobrze, możemy potem iść do domu. Jeśli nie, można odpocząć na fotelu. Należy pamiętać, że jeśli oddajemy krew po raz pierwszy, dla naszego organizmu jest to nowość, i może on zareagować słabością, czy zawrotami głowy.

Kontakt:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie

ul. Saska 63/75, 03-948 Warszawa

*Rejestracja dawców: *pon. - pt. w godz. 7.00 - 17.00, sobota w godz. 7.00 - 14.00

tel. 22 514 60 62 / 22 514 60 26

d45hcme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45hcme
d45hcme