Trwa ładowanie...

Zaśpiewaj kolędy i podziel się opłatkiem. Trwa miejska Wigilia

Na miejscu powstała kraina św. Mikołaja, gdzie każdy może stworzyć pierniki i świąteczne ozdoby.

Share
Zaśpiewaj kolędy i podziel się opłatkiem. Trwa miejska Wigilia
d19aodv

Szopka bożonarodzeniowa, śpiewanie kolęd i degustacja świątecznych potraw - to tylko kilka z atrakcji stołecznej Wigilii. Wydarzenie odbywa się w niedzielę na pl. Teatralnym.

To już XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Przeznaczone jest ono dla wszystkich warszawiaków , ale w szczególności dla tych, którzy nie będą mogli spędzić świąt razem z własną rodziną. Wigilia rozpoczęła się o godz. 11 i potrwa do 15.

Jak zapewniają władze miasta , dla nikogo nie powinno zabraknąć tradycyjnego bigosu z grzybami, pierogów z kapustą czy barszczu. Wszystko jest rozdawane za darmo.

Dodatkowo o klimat imprezy zadbają zaproszeni goście. Wśród nich jest m.in. Jakub Jurzyk, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec oraz zespół Tańcograjka. Na scenie zaprezentują oni oryginalne oranżacje kolęd i pastorałek. Do wspólnego śpiewania może przyłączyć się każdy chętny. Ponadto na miejsce ma przybyć św. Mikołaj, który dla mieszkańców przygotował liczne konkursy i niespodzianki.

d19aodv

Na pl. Teatralnym powstała też prawdziwa kraina św. Mikołaja. Można tam stworzyć pierniki, ozdoby świąteczne i zabawki.

Każdy ma mieć też okazję do podzielenia się opłatkiem m.in. z prezydent Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz . Jeszcze wczoraj pani prezydent zachęcała do tego na swoim Facebooku. - Sprawicie mi Państwo wspaniały prezent, łamiąc się opłatkiem podczas XIII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(Autor: Mateusz Ostrzyżek)

d19aodv
d19aodv

Podziel się opinią

Share
d19aodv
d19aodv