Trwa ładowanie...

Zatańczą poloneza przy ursynowskim ratuszu!

Ponad 60 par zatańczy ten reprezentacyjny polski taniec narodowy przed budynkiem Ratusza Dzielnicy Ursynów!

Share
Zatańczą poloneza przy ursynowskim ratuszu!
d2q91sk

W czwartek 24 stycznia o godz. 12:00 maturzyści z LXIII Liceum Ogólnokształcące Lajosa Kossutha na Ursynowie zatańczą tradycyjnego poloneza. Oczywiście, czas poloneza jest związany z odbywającymi się w tym czasie studniówkami. Jednak miejsce, w którym maturzystów do poloneza poprowadzi w pierwszej parze Burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział, jest jak najbardziej nietypowe. Ponad 60 par zatańczy ten reprezentacyjny polski taniec narodowy przed … budynkiem Ratusza Dzielnicy Ursynów!

Skąd pomysł na zatańczenie poloneza właśnie przy Ratuszu? Z inicjatywą wyszedł dyrektor Liceum im. Kossutha, który chciał, by jego uczniowie w niekonwencjonalny sposób uczcili tradycyjne 100 dni pozostające do matury.

A dlaczego Ratusz? Bo matura to wejście w dorosłość, to przyjęcie na siebie pełni praw i obowiązków przysługujących wszystkim obywatelom. Ratusz kojarzony jest w tradycji europejskich miast jako miejsce centralne dla społeczności lokalnej, miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje i które symbolizuje daną wspólnotę. W ursynowskim Ratuszu mieści się siedziba władz Dzielnicy i Urząd Dzielnicy, ale również są tutaj filie Urzędu Stanu Cywilnego i Urzędu Wojewódzkiego w zakresie spraw
paszportowych. "To w Ratuszu młodzi ludzie odbierają dowód osobisty, obok matury, symbol wejścia w dorosłe życie" - wyjaśnia burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

d2q91sk

Tańczącym maturzystom będą przyglądać się pozostali uczniowie Liceum, nauczyciele, rodzice, a także mieszkańcy Ursynowa.

d2q91sk

Podziel się opinią

Share
d2q91sk
d2q91sk